Dne 1.února vešel v platnost federální a republikový zákon o zaměstnanosti. Jako hlavní vykonavatele státní politiky zaměstnanosti určuje Ministerstvo práce a soc.věcí ČR a úřady práce, které vznikly delimitací bývalých odborů pracovních sil v každém z 76 okresů České republiky.

Tři kanceláře

Úřad práce hl.města Prahy má vzhledem k vysokému počtu obyvatel v každém z obvodů jednu pobočku. V budoucnu se plánuje zřízení dalších, hlavně ve velkých aglomeracích jako Jižní Město nebo Modřany. Pobočky vykonávají styk s občany a centrální úřad by měl zajišťovat veškerou administrativu: hospodářskou správu, zpracování dat, průzkum a prognostiku trhu práce. Úřad práce hl.města má sídlo v budově Magistrátu a jeho ředitelem byl jmenován ing.Vít Šubert..

„Hlavním úkolem úřadu práce je pomáhat občanu, který ztratí zaměstnání, aby se zorientoval v nové situaci,“ říká ing.Šubert. "Najít mu vhodné zaměstnání, případně zajistit rekvalifikaci. Podle zahraničních zkušeností by měla být při úřadu práce sociálně právní a psychologická poradna.

Je paradoxní, že sám úřad práce by potřeboval 50 až 60 zaměstnanců navíc, ale není je kam posadit. Chybí nám právníci a psychologové. Od svého jmenování ředitelem jsem týden chodil po Magistrátu a žádal o přidělení vhodných prostor, ale bylo mi sděleno, že v Praze chtějí mít své úřady všichni. Zatím jsme získali tři kanceláře.

Na obvodech je situace podobná. Malé kanceláře, zářivkové osvětlení a úzké chodby, kde si…

v06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte