Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Evropská dávka jedu

Od článku v Respektu č.30 („Soudruhu, nepokradeš”), který se zabýval podivnými praktikami v dovozu kakaových bobů a masokostní moučky, uplynuly bezmála dva měsíce.

Od článku v Respektu č.30 („Soudruhu, nepokradeš”), který se zabýval podivnými praktikami v dovozu kakaových bobů a masokostní moučky, uplynuly bezmála dva měsíce. Čtenáři se občas ptají, co konkrétního se po zveřejnění materiálu stalo, zda došlo k nápravě, či zda stav naopak zůstává beze změn. Deset týdnů je bezpochyby dostatečně dlouhá doba na to, abychom mohli udělat krátkou rekapitulaci.

V prvé řadě nutno podotknout, že redakci se prozatím neozvala žádná kompetentní instituce, která by se problémem měla zabývat z trestněprávního hlediska. Z toho samozřejmě nelze usuzovat na lenost příslušných úřadů - možná pracují, ale nedávají to zevně příliš najevo.

Hlavní aktéři příběhu (tzn. Zemědělské zásobování - ZZN, Koospol, Čokoládovny a hygiena) se k případu s větším či menším zpožděním vyslovili. Uvážlivost a hodnota jejich reakce se měnila v závislosti na tom, nakolik jim vztek či pocit ohrožení zatemnily jádro věci. Přesto jsou jejich odpovědi jediným hmatatelným výsledkem celého úsilí. Proberme si je tedy v přehledném schématu.

Masokostní moučka

V první části článku jsme se ptali, proč Koospol už deset let odebírá masokostní moučku od monopolního francouzského dodavatele (firma Union Protein-Saprogra), když je na světovém trhu k dostání moučka podstatně levnější a přitom navíc se zárukou výrobce, že produkt…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte