MŽP nebo MŽP(V)?
Ochránci přírody se konečně dočkali "svého" ministerstva pro životní prostředí. Přívěsek, který si za svůj název v loňském roce dalo ministerstvo vnitra, nestačil rozkvést do obušku.

Ochránci přírody se konečně dočkali „svého“ ministerstva pro životní prostředí. Přívěsek, který si za svůj název v loňském roce dalo ministerstvo vnitra, nestačil rozkvést do obušku. Od začátku tohoto roku se pod vedením dr.B.Moldana začaly formovat jednotlivé odbory a oddělení, které by měly zajišťovat odborně fundované metodologické řízení péče o životní prostředí a jeho inspekci na úrovni státní správy.
Organizační a personální obsazení nově vznikajících orgánů dá jistě fušku, zvlášť když se z různých, postupně se potápějících institucí hrnou nabídky. A musí se vybírat na pochodu. Do poloviny tohoto roku je nutné připravit podklady pro řadu důležitých zákonů na ochranu životního prostředí při jednotlivých ONV. Ministerstvo životního prostředí má mít 211 funkčních míst. Zatím je obsazena zhruba polovina. Přicházejí odborníci z Čech i Moravy. Skuteční odborníci. Pak se sice dozvíte, že byl přijat ing.Florián, bývalý šéf brněnských milicí, ale odborník na územní plánování. Vrtá vám sice hlavou, jakže to územní plánování za posledních dvacet let fungovalo, když důsledně zapomínalo na lidi, kteří v rozplánovaném území žili, ale máme „sametovou revoluci“, takže to spolknete.
Neuplyne ani měsíc a dozvíte se, že na MŽP přešel bývalý ekonom z jistého centrálního úřadu, ing.Josef Ješ, který jako zavilý komunista byl členem velitelského štábu represivního aparátu z období kolem 17.listopadu. Stal se ředitelem ekonomického útvaru MŽP! Na jeho doporučení přechází do…


Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu
Mohlo by vás zajímat
Výstražná stávka
Lidský řetěz účastníků happeningu dnes krátce před polednem obemknul budovu ČRo na pražských Vinohradech, aby mu vyjádřili podporu v dnešní jednodenní stávce. V ČT a ČRo začala po půlnoci čtyřiadvacetihodinová výstražná stávka. Zaměstnanci tak protestují proti vládnímu plánu zrušit televizní a rozhlasové poplatky a obě veřejnoprávní média financovat ze státního rozpočtu, což podle nich ohrožuje jejich nezávislost.
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.



















