Motto Všeobecné československé výstavy zní: „Svět, ve kterém chceme žít“. Podle následujícího rozhovoru (který je zkráceným záznamem z jednání tří partnerů - zástupců Lapidária Národního muzea v Praze, Výstaviště Praha a Společnosti pro Všeobecnou československou výstavu 1991) však lze usuzovat, že příprava probíhá spíše pod heslem! „Svět, na jaký jsme 40 let zvyklí“.

Nár. muzeum: Naše představa o otevření expozice se kryje s termínem zahájení Všeobecné výstavy (květen 1991). Problémem jsou finance. Muzeum až dosud hradí všechny náklady za běžného rozpočtu, který byl letos značně snížen. Pro dokončení Lapidária potřebujeme 7,2 mil. Kčs. Podle toho, co zatím víme, nedostaneme peníze ani od ministerstva kultury, ani od Společnosti. Sponzora dosud nemáme. Pro nás je to kritická chvíle. Pokud bychom získali peníze teď hned, ještě bychom s odřenýma ušima květnový termín mohli stihnout.

Společnost: Propočet nákladů na naši výstavu je dvaapůlkrát vyšší, než kolik máme peněz. Zahájili jsme cenová jednání, něco se podařilo srazit, ale jinde ceny naopak stouply (ocel). Přistoupili jsme k restrinkci stavebního programu. 40 % celého rozpočtu pohltí rekonstrukce inženýrských sítí Výstaviště. V této situaci je 7 mil. Kč na Lapidárium nepřijatelný výdaj. Naopak bychom chtěli od ministerstva kultury účelový příspěvek na rekonstrukci Maroldova panoramatu (asi 1 mil. Kčs).

Výstaviště: Máme na starosti stavební část…

v36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte