Vackova01_jaros
Kateřina Vacková • Autor: Milan Jaroš

„Lidé mi začnou naslouchat, protože to je pozitivní příběh, který vypráví mladá zrzavá holka bez latinských názvů a bílého pláště,“ říká Kateřina Vacková. Před pár lety objela Česko s modely ženského hrudníku a varlat v tašce, aby se svými vrstevníky mluvila o rakovině, jíž sama onemocněla. Teď má autorka kampaně #prsakoule nachystané další projekty, třeba otevřít vlastní kliniku preventivní péče.

Do veřejného povědomí jste vstoupila před několika lety jako ta, která mluví o prsou a koulích. S kolika lidmi jste o nich mluvila?

Celkově o naši kampaň fyzicky zavadilo přes sto tisíc lidí, to znamená: přišli na náš seminář, setkali se s modely, prohmatali je. A mediální dosah je okolo dvou milionů lidí, kteří se dozvěděli, že nějaká kampaň #prsakoule existuje – navštívili naši webovku nebo viděli video na YouTube. Díkybohu jsem to nemusela zvládnout sama, pomáhal mi můj skvělý tým, protože tohle množství bych asi už nedala.

Sto tisíc lidí je velký vzorek. Umíme si tedy prsa a varlata prohmatat?

Neumíme. Zjistili jsme, že většina mužů a i žen si třeba myslí, že prsa jsou jenom okolo bradavek a dvorců a je pro ně objevnou informací, že sahají výš. Že je důležité prohmatat je od klíční kosti, směrem k podpažní jamce a až pod tu podprsenkovou rýhu. Celkově jsme viděli, že lidé nechodí na preventivní prohlídky, což je potvrzeno i ze statistik. V Česku jen každá druhá žena, přesně 57 procent, chodí na…

ROZHOVORY_OBAL_final
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

ROZHOVORY_OBAL_final
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1223

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte