Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Sousedé

Scheisse Deutsch

Ghana vyhraje! Ghana do toho! Držíme palce! Podobné skandování českých fanoušků se minulý týden ozývalo během fotbalového zápasu mezi Ghanou a Německem v jedné z hospod v pražských Dejvicích. Že by intenzivní přátelství mezi Českem a západoafrickou republikou? Omyl, Češi často fandí prostě PROTI Německu, ať už je jeho soupeř kdokoliv. I o víkendu se před osmifinálovým zápasem Německo-Anglie mimochodem objevovaly v Česku hlasy, že stejně vyhrají Angličané, protože německý tým je složen z Poláků a Turků a „Anglie prostě vyhraje a tak to je“. Na rozdíl od toho se i v britském tisku ozývaly pochybnosti o kvalitách vlastního týmu a předpovědi německé výhry. Ale zpět do dejvické hospůdky.

O tradičně antiněmeckých českých fanoušcích se přesvědčil i jeden můj německý kamarád, který se rozhodl zápas sledovat ve zmíněné hospůdce v Praze 6. Před několika lety už musel po jednom zápase, kdy Němci vyhráli, z hospody utéct a zachránil se tak před rozlícenými českými fanoušky. Proto se tentokrát snažil chovat co nenápadněji. Téměř se mu to - i díky jeho naprosto perfektní češtině – podařilo, jenže emoce jsou emoce… Při jedné neproměněné šanci německého týmu se intuitivně chytl za hlavu a německy zaklel.

Od této chvíle se za jeho zády v pravidelných intervalech ozývala zvolání „scheisse Deutsch“ a podobně. V očekávání, že bude muset už podruhé utíkat, už ze sebe nevydal ani hlásku a bál se projevit radost nad gólem svého mužstva. Po zápase mu ale spadl kámen ze srdce a mohl se radovat nejen z postupu Němců, ale také z toho, že se nakonec asi třetina přihlížejících v sále radovala s ním. Vypadá to tedy, že zdejší Němci budou brzy moci chodit na fotbal bez maskování.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].