Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 13. března 2015

Řecký premiér Alexis Tsipras • Autor: ČTK
Řecký premiér Alexis Tsipras • Autor: ČTK

08:00
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!Jak už je u autora těchto řádků dobrým zvykem, připadla mu směna opět na pátek třináctého. Jsou lidé, kteří pověrčivost ostatních lidí využijí k tomu, že tento den nic nedělají, nikam nevyrážejí a vůbec dělají mrtvé brouky. My je ale dělat nebudeme a raději začneme den jednou pěknou broučí písničkou.

08:40
Gratulujeme Růženám s podmanivou vůní!!!Svátek má dneska Růžena. Wikipedia říká, že obliba tohoto jména je u nás na poklesu, což je zvláštní, protože je to přeci pěkné jméno, které „má v sobě nadčasové kouzlo, eleganci nádherných květů a vůni spojenou s královnou květin. Okouzlující vzhled a podmanivou vůni si nositelka jména Růžena ponese po celý život.“ No vida, o jméně autora těchto řádků se zase píše, že „dává svým nositelům prostor být téměř kýmkoli.“ Čili i Dnešním DJ. A na to si pustíme jednu pěknou Růženou písničku.

09:30
Rusové v Česku jsou připraveni ke krytí!!!Aktuálně.cz píše, že jen na ruské ambasádě v Praze působí podle odhadu exšéfa české tajné služby na padesát spolupracovníků ruských rozvědek. A další ruští agenti pracují v Česku s jiným krytím.Autor těchto řádků se omlouvá, ale připomnělo mu to dobu, kdy jako dítě neustále poslouchal, že je jejich králice připravena ke krytí. Dlouho nevěděl, co to znamená. A když to zjistil, bylo mu to nepříjemné. Asi tak nepříjemné, jako nynější informace o krytých Rusech. Takže si pustíme jednu pěknou krytou písničku. 

10:10
Neposílejte Řekům peníze, ale písničky!!!iDnes.cz píše: Poradíme si sami. V tomto duchu o současné situaci hovoří řecký premiér Alexis Tsipras. Podle něj silně zadlužené Řecko v této chvíli dokáže plnit své finanční závazky i bez peněz z mezinárodního záchranného programu. Ekonomové se však obávají, že v dalších týdnech zemi peníze mohou dojít.Tak ale to je přece normální situace. Autor těchto řádků to taky dobře zná: s tímhle si poradím sám, nemusíte mi půjčovat. No a za týden pak přichází s pokorným výrazem, jestli by se přece jen nějaká ta stovka nenašla. V případě řeckých kolegů jde nicméně o něco větší částky, však jich je taky o něco víc než autora těchto řádků. Zhruba o 11 milionů víc. Stovku jim neposíláme, ale jednu pěknou řeckou písničku ano.  

11:00
Sarkozy jde ve stopách Sládka!!!Novinky.cz píší, že Svaz pro lidové hnutí, vedený francouzským exprezidentem Nicolasem Sarkozym, který si dělá zálusk na návrat do Elysejského paláce, dostane novou podobu a jméno. Strana se má nově jmenovat Republikáni.Ale tak to už to bylo, ne? Co si tak autor těchto řádků pamatuje, vedl je dost podobný chlapík jako Sarkozy, vzrůstem i názory. A jak to s ním dopadlo. Vlastně jak to s ním dopadlo? Naposledy o něm autor těchto řádků slyšel ve spojení s nějakými dluhy. Nebo to byl Sarkozy? Víte co, raději si pustíme jednu pěknou republikánskou písničku.

11:40
Krásný přednes Bohuslava Sobotky!!!Aktuálně.cz přináší online zpravodajství ze sjezdu ČSSD. Mimo jiné píše, že Bohuslav Sobotka zrovna přednáší zprávu předsedy a zprávu o činnosti Ústředního výkonného výboru.Autor těchto řádků si nemůže pomoci, ale nějak se mu v mysli hned vynořila vzpomínka na časy, kdy občas na podobných sjezdech také vystupoval, nepřednášel zde ovšem zprávu předsedy, nýbrž nějakou tu veselou básničku o tom, že se jednou budeme mít líp. Ostatně Bohouš to teď řekl taky: „Chci poděkovat voličům, že změny prosadili, že nám pomohli odsunout zkompromitovanou pravici do opozice. Tuto důvěru nesmíme zklamat.“ Tak mu držíme palce a posíláme mu jednu pěknou nezklamající písničku. 

12:36
Nezastavujte a neválejte se!!!iDnes.cz píše, že Mladý pár zastavil na cigaretu, u silnice našel mrtvolu bez bot a že Opilá matka se večer válela vedle kočárku, nemluvně mělo krátké tričko.Autor těchto řádků by k tomu něco rád dodal, ale neví co. Snad jen že nic nenašel a nikde se neválel. Než půjdeme dál, pustíme si jednu pěknou válející se písničku.

13:19
Sobotku tlačí Babiš!!!Aktuálně.cz píše, že Sobotka se hned na začátku sjezdu obul do Babiše.Autora těchto řádků by zajímalo, jestli Babiš Sobotku trochu netlačí. Jestliže ano, dá se to řešit tím, že se do Babiše přes noc nalije voda a strčí kus dřeva, který ho roztáhne. Kdyby to nestačilo, bylo by lepší Babiše vyměnit, aby Sobotka ten sjezd vůbec přežil. K tomu mu pustíme jednu pěknou měnící písničku.

14:00
Taky máte své vlastní Waterloo?Novinky.cz píší, že Belgie musela stáhnout návrh nové dvoueurové mince s vyobrazením památníku bitvy u Waterloo, kde v roce 1815 utrpěl definitivní porážku Napoleon Bonaparte. Návrh popudil Francii.Autor těchto řádků Francii chápe. Na druhou stranu by byl nerad, kdyby se z věci stal precedens. Co se tak dívá na českou dvoukorunu, je na ní dvouocasý lev. Což by jistě mohlo popudit všechny lvy, kteří mají pouze jeden ocas. Ještě že pupudliví lvi nemají své zástupce v Bruselu. Ale jednu pěknou lví písničku jim pustit můžeme.

14:40
Jestli nemáte škraloup, nejste chlap!!!DVTV.cz uvádí, že každý správný chlap má mít škraloup, říká o své korupční minulosti senátor Valenta.Autor těchto řádků je v rozpacích. Ať se dívá, jak se dívá, žádný škraloup nevidí ani na stole, ani v batohu, dokonce prohledal i bundu a furt nic. Takový škraloup přitom nejde přehlédnout, respektive přecítit. Asi holt nebude správný chlap. Což není příjemné zjištění a proto si pustíme jednu pěknou nepříjemnou písničku. 

15:20
Dělníci v Blance musí ujít 300 kilometrů!!!iDnes.cz píše, že výměna poškozených kabelů v tunelu Blanka by mohla stát až 60 milionů korun, naznačují posudky. Voda podle nich poškodila svazky uložené v chodnících, a proto je bude třeba vyměnit. Problém se týká asi 300 kilometrů kabeláže.Autor těchto řádků si snaží představit, jak může vypadat takových tři sta kilometrů kabeláže. Ale je to těžké: připomíná mu to takové to „kdyby se položila všechny párátka za sebe, dosáhlo by se s nimi až k Měsíci“. Navíc jak to ti chlapíci v Blance dělají, že umí ujít 300 kilometrů? Vždyť auty se tam přeci nedá jezdit! Maratoncům v montérkách posíláme jednu pěknou maratonskou písničku.

16:00
Šimek to měl těžké!!!Týden.cz píše, že Magdaléna Šimková, vdova po komikovi Miloslavu Šimkovi, včera zavzpomínala na léta, kdy začínal a jak to měl těžké. „Já jsem pomáhala Slávkovi s odpovídáním dotazů. Vždycky jsme si k tomu sedli v neděli večer a dělali jsme to spolu. Bylo to přirozené, a i když to někdy bylo náročné, dělali jsme to rádi,“ svěřila se.Líp už to ani říct nešlo. Autor těchto řádků má koneckonců taky spousty práce s odpovídáním na dotazy, dokonce nejen na ty písemné, ale i ústní. A v takovou chvíli není po ruce nikdo, kdo by mu s tím pomohl. Vlastně často je to právě on, kdo se ptá. No nic, pustíme si raději jednu pěknou šimkovskou písničku. 

16:40
Veleba chce zapojit umělce z regionů!!!Aktuálně.cz píše, že senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba chce v Senátu předložit další novelu zákona o České televizi, která spočívá ve zvýšení podílu regionálních studií na vysílání. V současnosti je povinný podíl brněnského a ostravského studia na vysílání 20 procent, Veleba jej chce zvýšit o polovinu, tedy na 30 procent. Návrh odůvodňuje větším zapojením umělců a tvůrců z moravských regionů.Přesně, víc zapojit umělce z regionů. Pěkně povinně, protože jak jinak. A zařídit nějakou komisi, která je bude vybírat. Protože jak je známo, Veleba nemá rád dekadentní umění. A my zase nemáme rádi Velebu. Takže mu pustíme jednu pěknou neradnou písničku.

17:21
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje vám pěkný víkend. Prý nás po něm čeká jaro, ale prý se to taky zase může změnit. Tak uvidíme. A na rozloučenou si pustíme jednu pěknou vidící písničku.mějte se pěknějhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].