Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 11. července 2014

Dr. Johnson zpívá • Autor: http://www.acdc.com/
Dr. Johnson zpívá • Autor: http://www.acdc.com/

08:00
Módní ránoDevatenáct let dnes uplynulo od masakru v Srebrenici, při němž příslušníci Vojsk Republiky Srbské zavraždili na osm tisíc Bosňáků. Osmdesátku slaví módní návrhář Giorgio Armani, který se mimo jiné proslavil kostýmy pro film Americký gigolo nebo zpěvačku Lady Gaga. A k tomu jde o žijícího prvního návrháře, jemuž kdy newyorské Guggenheimovo muzeum uspořádalo retrospektivu. Padesát sedm let je kmotrovi všech gotiků Peteru Murphymu z kapely Bauhaus a pětapadesát zase písničkářce Suzanne Vega, která vystoupí 22. července v pražské Arše. 

09:06
Na odměny úředníkům dala Sobotkova vláda 155 milionůCelkem 155 milionů korun rozdělila vláda na odměnách úředníkům za první pololetí. Zjistil to Český rozhlas - Radiožurnál. Nejvíc peněz - 26 milionů, rozdal úřad vlády, nejvyšší odměna byla 130 000 korun pro jednoho z náměstků na ministerstvu financí. Je to méně než za srovnatelné období rozdávala Nečasova vláda (244 milionů) i kabinet v demisi Jiřího Rusnoka (180 milionů).Úředníci jistě slaví.

10:55
Brian Johnson z AC/DC získal čestný doktorát. Za hudbuBritská Northrumbia University ocenila celoživotní přínos Briana Johnsona hudbě a hudebnímu průmyslu čestným doktorátem. „Symbolizuje to důležitost kulturního exportu Británie. A více než to Brian Johnson se stal inspirací pro několik generací mladých muzikantů,“ poznamenal na to konto profesor Andrew Whatey, který cenu zpěvákovi před dvěma dny předával. Brian Johnson se narodil v britském Gatesheadu a ještě předtím, než v roce 1980 nahradil zemřelého zpěváka Bona Scotta v čele australských AC/DC, zpíval v kostelním sboru a v kapele Geordie. S více než 150 miliony prodaných alb platí AC/DC za jednu z vůbec nejúspěšnějších rockových kapel.A teď už zase do černýho.

12:08
První výsledky teamu Kobra: daňový podvod za 270 milionůSpeciální team Kobra pro boj s daňovou kriminalitou, který funguje teprve necelý měsíc, obvinil čtyři lidi kvůli podezření z daňového podvodu za téměř 270 milionů. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ředitel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Milan Komárek a zprávu přináší ČTK. Podvod se týkal nanodisků, které ještě ani nejsou na trhu. Podezřelí podle vyšetřovatelů vytvořili účelovou síť firem, kterým organizátor fingoval prodej nanodisků, a ty pak předstíraly jejich vývoz na Kypr. Příjemcem byla společnost kontrolovaná také hlavním organizátorem. Ten pak od státu žádal vrácení daně z přidané hodnoty za 269 milionů korun.Cobra - Action - Killer

13:30
Polská vláda přežila hlasování o důvěře Polský parlament dal důvěru kabinetu Donalda Tuska. Premiér tak ustál už druhé takové hlasování v průběhu dvou týdnů v souvislosti s odposlechovou aférou. Opoziční návrh na odvolání kabinetu podpořilo 155 poslanců, 236 bylo proti, 60 se zdrželo.Věřte. Nebo spíš nevěřte.  

15:57
Hypotéky zlevnily a Češi zase kupují bytyLetošní rok ukazuje, že trh s byty oživil. S byty se čile obchoduje a ceny nepatrně, ale stabilně rostou. Zprávu přináší server Ihned.cz. Jen v Praze prodali developeři od ledna do června už 2850 nových bytů, přibližně o pětinu více oproti loňsku. V Brně se ve stejném období zvedly prodeje dokonce o 89 procent. Vliv na to má především zlevnění hypoték, které od roku 2008 spadly průměrně o půl milionu.Real Estate. Pojďme si na to půjčit. V nabídce je i teď dům po Fleaovi z Red Hot Chili Peppers.

17:00
FesťákyDJ se loučí a přeje hezký víkend všem, kdo se vydají na nějaký festival. Ať už to bude třeba do Tábora na Mighty Sounds, nebo do Kutné Hory na Creepy Teepee, kde bude mimo jiné i Julia Holter. A tu vidět chcete.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].