Milník moderní animace: Pár, který stojí před strašnou volbou
 
Still born • Autor: DAFilms

Ve spolupráci s portálem DAfilms vám nabízíme do 1. listopadu zdarma ke zhlédnutí filmy, které kombinují dokument s animací. Pohybuje se mezi intimní a politickou výpovědí, ale vždy v netradiční a nápadité formě. Nabídka DAfilms se odvíjí od programu festivalu DOK Leipzig.

 

Reklama
Reklama

Still Born Slovy tvůrců animovaný dokument o ztrátě, vzteku a zármutku. Srdeční vada způsobí, že pár, který má být brzy rodiči, stojí před strašnou volbou. Časopis Variety Still Born označil za milník moderní animace a ocenil film nejen za osobní tón vyprávění, ale také za inspiraci Janem Švankmajerem a Billem Plymptonem.

T’s World: The Over-identification of Terry Thompson Ramon Bloomberg přináší ve svém půlhodinovém filmu animovanou rekonstrukci případu Američana, který choval divoká zvířata (56 tygrů, vlků, medvědů a lvů). Jednoho dne je vypustil a nakrmil vlastním tělem. Film kombinující různé druhy obrazu formálně upomene na klasické řecké tragédie i estetiku Playstation.

Amerykanka. All included Běloruský film přibližuje život Aljaksandra Fjaduty, novináře, spisovatele a vězně běloruského režimu. Někdejší poradce prezidenta Lukašenka se přidal k běloruské opozici a ocitl se ve vězení. Film balancující mezi tragikou a komikou zavede diváky v animovaném podání na nejstřeženější místa totalitárního Běloruska. Amerykanka je nechvalně známá centrála KGB v Minsku.

The Predicate and the Poppy Pět mladých francouzských učitelů se zařeklo, že vytrvají a neodejdou z problémové školy na předměstí Paříže. Po pěti letech popisují svoje zkušenosti, denní rutinu, sny i výsledky.

Counting Days and Years Film si dal za cíl vyprávět o dětech, které si myslí, že jsou se svými problémy samy. Tři z nich se autorům svěřily se svými příběhy a myšlenkami, které posloužily jako základ nápaditého snímku, díky němuž můžeme nahlédnout do neobyčejných světů.

Broken Branches Izraelský animovaný dokument o Michal Rechterové, která ve čtrnácti letech, v předvečer 2. světové války, odešla z domova v Polsku a zamířila do Izraele. Ve dvaadevadesáti vyprávěla svůj příběh režisérce Ayale Sharot.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte