Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Globální bazar Tomáše Klvani

Zrádce Obama aneb Globální bazar jedním dechem ...

Bushovi poradci jsou na Obamu pořádně nazlobeni, že jeho lidé pouštějí detaily z konverzace obou prezidentů do médií. Jeden z Bushových poradců říká, že Obama asi ještě neví, jak to chodí.

3146-mobr-klvana-tomas-kresba-reisenauer.jpg
3146-mobr-klvana-tomas-kresba-reisenauer.jpg • Autor: Respekt

3146-vobr-klvana-tomas-kresba-reisenauer-velky.jpg
Fotografie: Globální bazar Tomáše Klvani – Autor: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

• …zvolený prezident Obama na včerjší historické schůzce s Bushem přesvědčoval prezidenta, aby podpořil americkou velkou trojku GM-Ford-Chrysler. Špatný nápad. Záchrana finančních a pojišťovnických domů, i když nespravedlivá, je potřebná, protože jejich ohrožení je ohrožením celého systému. Vládní záruky automobilkám, které ztrácejí konkurenceschopnost, by byly nejen nespravedlivé, ale s velkou pravděpodobností také kontraproduktivní.

• …Matt Druge hlásí: Bushovi poradci jsou na Obamu pořádně nazlobeni, že jeho lidé pouštějí detaily z konverzace obou prezidentů do médií. Jeden z Bushových poradců říká, že Obama asi ještě neví, jak to chodí. Globální bazar se nemůže ubránit dojmu, že si snad dělá legraci…

• …Obama se svým týmem teď probírá možnost zavřít věznici na Guantánamu. Globální bazar připouští, že je to krok správným směrem především kvůli neuvěřitelnému PR-fiasku, který věznice způsobila. Ale – Tým Obama najednou naráží na stejná úskalí jako Tým Bush: pokud přestěhuje vězně do USA a dá jim všechna práva podle americké ústavy, některé z nich asi bude po čase muset pustit pro nedostatek důkazů. Válka proti terorismu se změní na policejní akci proti zločincům – se všemi důsledky. Dobře, či špatně?

• …aljašský senátor Ted Stevens, se kterým měl Globální bazar kdysi to potěšení disputovat, usvědčený z korupce, stále čeká na výsledek voleb. Poslední stav sčítání hlasů naznačuje, že by Stevens mohl svůj post obhájit a zůstat senátorem. Další krok: přijetí Aljašky do Visegrádské skupiny…

• …ochranka prezidentské kanceláře ve Washingtonu používá pro své klienty roztomilá krycí jména:

o Barack Obama – Renegade (Zrádce)

o Manželka Michelle – Renaissance (Renezance)

o Dcery Malia a Sasha – Radiance a Rosebud (Záře a Pupínek růže)

o Viceprezident Biden – Celtic (Keltský, nebo jak bychom řekli u nás v Libni, „Keltskej“)

Až bude Obama v Bílém domě hostit Sarkozyho, Globální bazar spekuluje o kolektivním krycím jménu pro oba: Zrádný Mikuláš

Autor přednáší na New York University v Praze, je členem představenstva Respekt Publishing a pracuje ve společnosti BAT v Hamburku.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte