Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Bez peněz

Terapie penězi č.1

Znáte ten pocit, kdy se topíte v penězích? Kdy jich je kolem vás tolik, že vás začínají doslova otravovat? Že ne? Pochopitelně.

Ale dostatek peněz je vysoce relativní pojem a napadlo mě, že právě výše zmíněný pocit může být dobré vyzkoušet. Mám totiž s dostatkem, respektive nedostatkem peněz permanentní problém a je to dost možná způsobené mým nezdravým vztahem vůči nim. V skrytu duše po nich toužím, většinou si ale namlouvám, že je nepotřebuji. Chci to změnit a mít je v tom dobrém slova smyslu rád. Peníze jsou energie a tu potřebujeme všichni.

Terapeutické cvičení, které jsem si pro sebe v rámci prvního kroku vymyslel, a které už druhý týden praktikuji, je poměrně jednoduché: rozměňte si v bance jeden dva tisíce na co možná nejmenší bankovky a rozmístěte je po celém bytě. Prostě všude – k nočnímu stolku, pod magnet na ledničku, na toaletu vedle časopisů, na jídelní stůl… Učte se s nimi žít, tak, aby vás obklopovaly. A, ano, aby jich v jistém smyslu bylo tolik, že polezou na nervy. Když na vás vypadne například ze skříně s oblečením dvoustovka a vy ji musíte pracně sbírat (nalezené bankovky vždy vracíme na původní místo!), je to vážně otrava.

Konec tohoto cvičení jsem si zatím nestanovil, zřejmě vyplyne z aktuální potřeby. Pak peníze prostě sesbírám. Terapie však skrývá řadu dalších podtémat, jako například „jak moc věříte svým hostům“, či dokonce „jak moc věříte svým nejbližším“ (pravidlo ponechávání bankovek na místě ctí i ostatní členové rodiny). A dobré je určitě naučit se i onomu pocitu, že „peněz je přece všude kolem spousta, jen je sebrat“, kterému už několik volebních období propadají i čeští zákonodárci. Ale o tom teď ne. 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].