0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Agenda15. 2. 20231 minuta

Zmocněnec Klíma končí na vládě

Boj proti dezinformacím přechází pod Tomáše Pojara

Autor: HN - Lukas Biba

Vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma končí podle informací Respektu ve své funkci. „Ano, dnes o tom rozhodla vláda. Problematika dezinformací bude zařazena pod Tomáše Pojara, který má na starosti národní bezpečnost,“ potvrdil Klíma Respektu.  

Ve funkci zmocněnce byl necelý rok, vládou byl jmenován loni v březnu.  Byl podřízen kabinetu a měl ve státní správě koordinovat boj proti dezinformacím. Do Strakovy akademie přišel v reakci na jejich stupňování hlavně ze strany Ruska, povolal si ho premiér Petr Fiala. „Oslabují demokratické instituce a mezinárodní směřování České republiky,“ uvedl při jeho jmenování kabinet.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Klíma se podílel na vypracování návrhu Akčního plánu proti dezinformacím, který počítal s rozdělením sto padesáti milionům médiím a neziskovým organizacím na boj s tímto fenoménem. Proti tomu v kuloárech protestovala část ODS, plán vadil i Unii vydavatelů. Vytýkala mu, že by mohl vést k omezení svobody slova kvůli nejasnému vymezení, co jsou dezinformace. Klíma tyto výtky odmítal.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].