0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Vaše dopisy22. 6. 20061 minuta

Auta škodí nejen emisemi

Článek Ostrov v ropném moři Martina Uhlíře z Respektu č. 25/2006 budí dojem, že k vyřešení všech problémů spojených s automobilismem stačí jen překonat několik technologických obtíží.

Článek Ostrov v ropném moři Martina Uhlíře z Respektu č. 25/2006  budí dojem, že k vyřešení všech problémů spojených s automobilismem stačí jen překonat několik technologických obtíží - abychom zbavili auta závislosti na ropě a abychom udělali něco s jejich emisemi. Ale to je omyl, možná i dost nebezpečný a přitom obecně sdílený. Rozbujelý automobilismus přináší ještě (přinejmenším) problém sociální; například, auta vytvářející ve městech zóny k lidem velmi nepřívětivé nebo lidem zcela nepřístupné, a zbavující tak ulice jejich sociální funkce - známe to i v Česku, a nejenom v Praze. Do téhle kategorie ostatně dost možná patří i nedávný „v přímém přenosu sledovaný“ rozklad fungujícího společenství v Nošovicích.

Snad by se to dokonce dalo s jistou nadsázkou formulovat i obráceně: problémem bychom se měli zabývat tím spíš, že se jeho řešení nerýsuje.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Martin Volf, Praha


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].