Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Pryč s Luciferem

Zase jsem si na to při pohledu na program sněmovny vzpomněla. Jak můj syn, když se před pár lety ženil, zahájil svatební obřad větou ke svatebním hostům – že by si přál, aby štěstí, které právě zažívá, mohl zažít každý, kdo má svou milou nebo milého, a že mu vadí, že to nejde. Vzkaz ženicha-heterosexuála kamarádům na obřadu, ve kterých něhu a všechny ty věci spojené s láskou nevzbuzují lidé, co se narodili jako opačné pohlaví, byl vlastně omluvou za okamžik vlastního štěstí. A ta nespravedlnost ho kalila.

Rozuměla jsem mu. Být osudem náhodou vyvolený ke státnímu odznaku normality opravňujícímu k úřední svatbě, která je však řadě jiných upírána, nemusí být příjemné. Taky mezi ty vyvolené patřím, tak to vím. Řečí lidí, kteří se obávají o tradiční svazek muže a ženy, jak často zaznívá v argumentech odpůrců manželství pro všechny, jsem příslušnicí skupiny, která do téhle „tradice“ svým uspořádáním zapadá. Jsem hetero a nemůžu za to. Nahodilost – či co to je –, která do mých prvních pubescentních snů o lásce poslala figuru spolužáka, mě pasovala na občana, který je uznán za normálního a díky tomu má vyšší práva než jiní, ti ne normální.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 63 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 63 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.