Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Pradávné bokaši

Toto je posvátný Kodex bokaši, který sepsal dávný mistr Bokašimura pro všechny samuraje kompostu. A nyní ho znovu ukážeme světu. Protože bokaši je trend. Kompost, který ale není kompost. Nový způsob, jak rozložit domácí biologický odpad. Je to sice původně prastará moudrost z Východu, ale západní svět je z toho zase jednou nadšený. A to ještě neví, že bokaši zachrání svět. Jak předpověděl mistr Bokašimura. A nyní již prastará pravidla posvátného kodexu.

1. Bokaši péči obnáší. A nelze si tedy představovat, že slupky a odřezky někam jen tak pohodíte. Musíte mít nejprve bokaši nádobu, nejlépe z trendy e-shopu. Do ní se dá bokaši kultura mikroorganismů z rodu Lactobacillus – možno vypěstovat třeba z jogurtu, ale v trendy e-shopu vám ji taky rádi přibalí. Když se bacily namočí, nastartuje se mléčné kvašení, podobné jako probíhá v kimči nebo kysaném zelí. A za dva tři týdny máte bokaši zfermentované.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.