Když přemýšlím o slově nesmrtelnost, hned se mi vybaví slovo Kostěj. Ruský Kaščej je postava, kterou mám spojenou s pohádkami doby, ve které jsem vyrůstal. Je to postava veskrze negativní. Většinou někoho unáší, obvykle nevěstu nebo matku jeho pohádkového protikladu, jasně smrtelného hrdiny. Nesmrtelný je Kostěj proto, že má od těla oddělenou duši, která značí jeho životní sílu. Ta je ukrytá v truhlici pod dubem, ve které je zajíc, v něm kachna, v té vejce a nakonec i Kostějova smrt. Protože nemám chuť teď studovat ruské pohádky, volně jsem parafrázoval Wikipedii, abych si zalepil díry v paměti. A rozhodně jen proto, abych hned na začátku dokladoval aspoň beletrií, že být nesmrtelný má i jisté nevýhody. Opačně má ale značné výhody možnost, která se nabízí už naší generaci – dlouhověkost. Dopracovat se k ní můžeme za pomoci s Kostějem shodné finanční motivace.

Již dávno před covidem začalo světovými korporacemi hýbat přesvědčení, že je mnohem výhodnější mít zaměstnance zdravé. Pragmaticky tím rozšiřují své bohatství, ať má jakoukoli podobu. Jednoduše být zdravý a bohatý je lepší než být chudý a nemocný. A platí to pro fyzické i právnické osoby. Wellbeing. To je nejčastější termín, který slýchám, když se ve firmách bavíme o zdraví zaměstnanců. Patří do něj sada nástrojů a aktivit na pracovišti či mimo něj: od prostého pohybu přes zdravé jídlo až po programy distanční lékařské péče. Jednoduše doručíte potřebnou péči na pracoviště, namísto aby zaměstnanec trávil dlouhé hodiny…

1_obalka_R18
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R18
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte