sedm_cyklistu
Sedm cyklistů. (Přemysl Procházka)

Tomáš se naučeným pohybem vykulil z postele. Hmátl po nočním stolku a do ruky mu padl kromě odznaku i přívěsek s kamínkem z Písečnice a známkami s Lucčiným jménem. Odznak si přitiskl na pyžamo a přívěsek schoval pod něj, ale to už byli všichni čtyři v hale, kam se hrnuli jejich spolužáci. V houfu ostatních zamířil ven na galerii, která byla teď v noci osvětlená jen mdlými orientačními světly. Poslední své kajuty opouštěli Ignisané, narychlo si zapínající své uniformy, a Tomáš si pomyslel cosi o šprtech.

S holkami na sebe jen mávli v polospánku. Jana protočila oči, aby dala najevo, co si asi myslí o Fraxinovi, který si dovolil je, zkušené druháky, vzbudit hned první noc na Singularitě. Zato Alice se tvářila ustaraně a co chvíli se prstem přesvědčovala, že jí na nose drží brýle. Spěchali k nejbližším šroubovicím a rychle klusali dolů, aby se k záchranným modulům na hlavním koridoru na technické palubě dostali do stanoveného limitu devadesáti sekund.

V cíli už na ně čekal Fraxinus a nebyl sám. Byl tam i Volcano, dále čerstvý páťák z týmu Optimy Lava a k Tomášovu překvapení i Primaluca. Druháci nastoupili do řady podél vnější stěny hlavního koridoru, kterou lemovaly vstupy do záchranných modulů.

Tomáš se rychle rozhlédl. Měl docela dobrý pocit, že jsou všichni, takže jim evakuaci nikdo nezkazil. Docela vážně přemýšlel, zdali by se proti tak neohleduplnému zacházení se zkušenými kadety neměli nějak ohradit. Nenapadalo ho nic, za co by je mohl Fraxinus tentokrát…

1_obalka_R51_52
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R51_52
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte