Přečetl jsem si článek o postcovidové epidemii výpovědí z práce, která postihla Ameriku, a zachechtal se. Jsem totiž jeden z nich. Z lidí, kteří teď dali výpověď.

Poslední dobou mě to v práci netěšilo. Nekonečné schůze na Teams, poslouchání sáhodlouhých keců a vtíravá myšlenka na bullshit job se staly každodenními jevy mého pracovního dne. Měl jsem sice radost, že zlepšuju fungování obří telekomunikační firmy ve světovém měřítku, ale práce v terénu mi byla vždycky bližší. Během těch posledních pětadvaceti let jsem většinu projektů firmy v mnoha zemích světa řídil lokálně, ne z pozice globálního manažera.

V posledních dvou letech se ale přidalo osamocení a osa postel, koupelna, kuchyň. Zanikly infarktové zákaznické schůze, ale zanikly i ty večírky po nich, kdy jsme s kolegy v putyce zanadávali na nositele všech subjektivních křivd. V covidu už tahle očistná kúra přestala fungovat. Každý den byl ten tlak větší, každý den jsem se musel víc a víc přemáhat k tomu něco udělat.

Až mi jednou můj kolega řekl při jedné z mnoha Teams schůzí: „Mohl bys, prosím tě, tyhle svoje myšlenky hodit do PowerPointu? Jeden slide…“

Věděl jsem, že je konec. Že už nebudu schopen hodit svoje myšlenky do PowerPointu.

Stojím před kanclem, v ruce ekotašku z Tesca. Mám v ní dva počítače, mobil, vstupní karty, klíčky od auta. Předávám to security, ptají se, jestli je vše o. k., říkám, že jo. Nic necítím, radost ani smutek. Jenom něco vnitřního, že tak to mělo být.

Končil jsem už kontrakty…

1_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte