Češi nemají zájem o práci v evropských institucích a dost často je to kvůli tomu, že vůbec netuší, že by tam pracovat mohli. Ministerstvo zahraničí se rozhodlo čelit téhle realitě propagačním videem. Smysl je jasný: co začíná nezájmem jednotlivců o práci v Bruselu, končí neschopností státu něco tamtéž prosadit, protože mu k tomu chybí potřebné spojky – Češi na klíčových pozicích.

Video pustil rezort do éteru minulý týden a okamžitě se stalo hitem. Převažující reakce na hraný rozhovor skupinky mladých okolo táboráku, kteří se baví o budoucnosti, byla ta, že něco tak trapného český internet dlouho nezažil. Starší ročníky obracely oči v sloup nad budovatelskými dialogy, mladší diskutérky kritizovaly sexistickou linku, protože ústřední krasavice má viditelně bujné poprsí; další komentovali, že šprťáckou nesnesitelnost videa korunuje to, že hlavní hrdinka skočí do vody na konci klipu oblečená. Slovníkem generace Z, na kterou klip cílí, šlo o totální „cringe video“ – člověk se u něj ošíval trapností, až si to možná i trochu užíval.

Zadavatel neměl „krindžování“ v hledáčku. Podle bývalé velvyslankyně Jany Hybáškové, která koordinuje dosazování Čechů do zahraničních organizací, obeslalo ministerstvo několik společností a jen jedna, studio Družina – v minulosti dělali například kampaň Můj hlas je zelenej s rapujícím Ondřejem Liškou –, nabídla něco zajímavějšího než mluvící hlavy.

Samotný obsah videa rezort blíž neřešil, což je spíš dobře. Družina je osvědčená a minimálně…

I_obalka_R45_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1231

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte