Teta z Červené Lhoty by měla dorazit každou chvíli. Ta se bude divit. Víš, co to je, teti? Přece menstruační kalhotky. Koukáš, co?

Za první světové války se na obvazování vojáků využívala buničitá vata. Od dvacátých let 20. století se z ní začaly dělat dámské vložky. V roce 1933 byl v USA patentován tampon s aplikátorem. Nastala éra jednorázových hygienických produktů. Ženy je využívají několik dní v měsíci, což v součtu vychází na nějakých šest až sedm let života, a po celou dobu je také vyhazují. Červená tetička za sebou nechává hromadu odpadků velkou jako celá Lhota, což od ní vůbec není hezké. Ženy chtějí něco ekologičtějšího. Na trh přišel menstruační kalíšek, vložky na opakované použití a nyní další inovace, menstruační kalhotky.

Jejich vzniku dopomohly tři okolnosti. Zaprvé vynálezy různých superabsorpčních a high-tech textilií neobyčejných vlastností, ano, i ručičky českých inženýrů, kteří pomohli vyvinout prádlo pro tuzemskou značku Snuggs. Všitím nových materiálů do kalhotek se povedlo docílit toho, že je lze použít místo obvyklých hygienických potřeb, nebo aspoň jako jejich doplněk. A spotřeba a vyhazování se snižuje, což přinese okamžitou úlevu každé ženě.

Zadruhé změna vnímání dámského spodního prádla. Ještě před nedávnem to spíš než oblečení byl krajkový postroj na svádění, přičemž ostatní funkce šly tak nějak stranou. Jenže dnešní ženy už tahle hra omrzela a prádlo chtějí normálně nosit. Menstruační kalhotky vypadají úplně obyčejně. A zákaznice víc…

I_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1260

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte