Festival Rush 2019
Kelly Lee Owens

DESKA TÝDNE

Folková písničkářka, která hraje techno. Možná to je nejlepší zkratka, jíž se dá vystihnout tvorba Kelly Lee Owens, a na jejím čerstvém druhém albu Inner Song je to ještě patrnější než na debutu. Především proto, že jí kolega producent Kieran Hebden (Four Tet) dal po vystoupení na jednom festivalu radu: „Proč celou dobu schováváš svůj zpěv pod vrstvou efektů? To na příští desce nedělej.“ A ona ho poslechla.

Inner Song tak pojednává o vnitřním hledání, k němuž dochází prostřednictvím nacházení vlastního hlasu. O úvod se nejprve postará instrumentální ryze elektronická coververze skladby Arpeggi od Radiohead, načež Kelly Lee Owens celé album koncipuje jako výstup z temných hlubin nejprve na povrch a následně i jako vznesení se k výšinám. Návodem jí v tomto byla krajina rodného Walesu s kopci, které se také zvedají z krajiny.

Nejpřekvapivější moment pak přichází se skladbou Corner of My Sky, v ní John Cale recitativem nostalgicky pojednává vzpomínky právě na Wales svého dětství a zpřítomňuje i dávnější momenty. Jiné skladby jsou věnovány zemřelé babičce, která byla Kelly Lee Owens velmi blízká, stejně jako tajícím ledovcům nebo nocím, za jejichž ticha člověk dokáže nahlédnout své skutečné touhy. Kelly Lee Owens při popisu svých písní možná mluví o propastech a výšinách, skutečně fascinující je ale její schopnost mísit horké a studené. Lidské a technologické, v němž dochází k propojení vřelosti hlasu a chladu…

Obalka
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Obalka
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte