Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Trump odvolán i neodvolán

Historický impeachment zůstává názorem pouze jedné poloviny Ameriky

Kongresmanka Elissa Slotkin toho zažila jistě dost, velkou část života ostatně strávila ve službách CIA. „V tajných službách jsem se naučila dělat zásadní a někdy nepopulární rozhodnutí na základě vlastní analýzy faktů, často v protikladu s běžným názorem okolí,“ řekla minulý týden reportérům z deníku The New York Times krátce před tím, než vystoupila před své voliče a oznámila jim, že bude ve Sněmovně reprezentantů hlasovat pro odvolání Donalda Trumpa z prezidentské funkce. Následoval pískot, nesouhlasné výkřiky a v následujících hodinách i tvrdá negativní kampaň v místním tisku. Elissa Slotkin kandidovala do Kongresu za demokraty, nicméně v Michiganu, který v prezidentských volbách hlasoval pro Donalda Trumpa a patří ke klíčovým státům, jež nakonec rozhodly volby v jeho prospěch. Elissa Slotkin tuší, že její první volební období bude dost možná její poslední. Tohle nepopulární rozhodnutí jí voliči jen tak neodpustí.

Bývalá agentka ovšem patří jenom k několika málo americkým politikům, pro něž bylo historické hlasování o Trumpově odvolání kariérním bolehlavem. Když se 18. prosince 2019 Donald Trump stal teprve třetím prezidentem v amerických dějinách, o němž dolní komora Kongresu oficiálně prohlásila, že není hoden svého úřadu, šlo o výsledek hlasování, které téměř chirurgickým řezem sledovalo stranickou příslušnost kongresmanů. Trump byl po téměř třech měsících vyšetřování obviněn, že se pokusil s využitím pravomocí plynoucích ze svého…

I_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte