07_dopis_profimedia
LIMA, PERU • Autor: Profimedia, Stock Budget

Na chodbách Národního institutu pro onkologické choroby v Limě je narváno jak v metru ve špičce. Jakmile se na mizivém počtu lavic uvolní místo, odehraje se o něj souboj připomínající zábavu na rozjeté party, kdy tanečníci překotně usedají na židle, kterých je však méně než párů. Když vyjde sestřička, aby do ordinace zavolala pacienta, sesype se kolem ní hrozen tazatelů, kteří ji chtějí popostrčit k urychlení svého vyšetření. Občas se to srocení, kdy se nemocní, kteří se sem sjeli z celého Peru, mezi sebou obviňují z předbíhání, vymkne kontrole. Zdravotnice pak rozhlasem přivolávají na pomoc muže z pořádkové služby, aby zklidnili situaci. Jedním slovem chaos.

My už jsme si jím v minulých týdnech několikrát prošli a nyní vedu manželku Claudii na zákrok, při němž jí kvůli zhoubnému nádoru odstraní celý prs. Tentokrát čekáme jen dvě hodiny a už si nás volají na příjem. Doktor, který nám před týdnem dal termín na tento pátek, se diví, jak se to stalo. „Vy přece dostanete implantát. Tak máte být operovaná ve čtvrtek, protože to jediný den, kdy na sále máme plastické chirurgy,“ říká nám s výčitkou, jako bychom my za to mohli. Operace se o týden odloží.

Muž u počítače ví, že chyba není na naší straně. „Přijďte na příjem v pondělí,“ navrhuje vstřícně. „Není to zbytečně brzy, když operace bude až ve čtvrtek?“ ptám se. „Kdybyste přišli až den před zákrokem, tak by možná nebyla volná lůžka. Jakmile se nějaké uvolní, je lepší je obsadit i pár dní napřed,“ odzbrojuje mě. S…

I_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte