Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Melancholie v detailu

Berlínský hudebník Apparat odstartuje turné k novému albu v Praze

Apparat, Berlin
Apparat, Berlin • Autor: Matěj Stránský

Zkoušky před koncertním turné vrcholí. Pro hudebníka, který dominantně skládá na počítači, není snadné převést skladby do podoby, aby je mohl zahrát v pětičlenné sestavě. Vše se musí rozebrat a de facto složit znova. Ovšem Sascha Ring je s postupem příprav spokojený. A navíc dobře naladěný: „Dříve nám trvalo třeba i deset koncertů, než se věci ustálily. Dnes nevyjdeme na pódium, dokud to nemáme opravdu dobře secvičené. Samozřejmě tam budou chyby, ale ty tomu spíš dodají lidský rozměr. Bude to dobré od prvního koncertu,“ konstatuje mladistvě vyhlížející čtyřicátník Ring a dopíjí své ranní smoothie v kanceláři berlínského vydavatelství Random Noize. První koncert, o němž je řeč, se odehraje ve středu 3. dubna v pražské Lucerně v rámci festivalu Spectaculare. Sascha Ring zde po dlouhé šestileté pauze vystoupí na pódiu se svým sólovým projektem Apparat a představí novou, tradičně melancholickou desku LP5.

Apparat debutoval v roce 2001 coby vyznavač ryze elektronické hudby, ale postupem času vzal na milost i klasické hudební nástroje a také začal zpívat. Z kdysi klubového DJe se dnes Ring stal také vyhledávaným skladatelem divadelní i filmové hudby, za své soundtracky získal už dvě ceny na benátském filmovém festivalu. Jeho další kapela Moderat zase hrává na těch největších festivalových pódiích po celém světě a mezi její ctitele patří třeba Radiohead. Ring – ať už pod hlavičkou Apparat nebo společně s Moderat – dnes patří mezi globálně nejvyhledávanější německé…

I_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1354
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte