Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Kriminálka Černín

Martina Stropnického čeká na postu ministra zahraničí nečekané dobrodružství

7-profil-stropnicky
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Unavený výraz a obličej zkrabatělý vráskami, který mohli v uplynulých letech sledovat diváci televizních zpráv nebo Kriminálky Anděl – poslední díly seriálu s ním v jedné z hlavních rolí se natáčely v době, kdy už byl v politice –, jsou ty tam. Martin Stropnický, usazený ve své pracovně v Černínském paláci, vypadá svěže. „Je to pro mě příjemná změna,“ kývne hlavou čerstvý šéf české diplomacie. „Čtyři roky na obraně člověka vyčerpají. Je to míra odpovědnosti a stresu za tolik miliard, že se to nedá dělat donekonečna,“ dodá na adresu svého nedávného působiště.

V Černínském paláci, kde populární herec v devadesátých letech začínal svoji politickou kariéru, na něj ale čekají možná ještě tvrdší chvíle, než bylo vyjednávání o armádních nákupech. V Česku po volbách zesílily hlasy prosazující odchod země z Evropské unie a z NATO a ministr zahraničí, garant spojeneckého zakotvení a směřování země, by se k nim měl nějak postavit. Stropnického však v tom halasu není příliš slyšet. Proč? Ztratil energii, bojí se o místo, nebo neví, kam jít dál?

Nemám, co dodat

Nový ministr zahraničí zatím nebyl na setkání svých unijních kolegů v Bruselu – zabránila mu v tom neschopenka –, nesvolal ani jednu tiskovou konferenci k tomu, jak teď bude vypadat zahraniční politika, a bilaterální schůzku měl s jediným protějškem, maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártem, který přijel do Prahy. A jak už bylo řečeno výše, tváří v tvář snahám Okamurovy Svobody a přímé demokracie a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte