Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Paranoia, konspirace, vyděšenost

Republikánská strana je dnes stranou proslulého fanatika Joea McCarthyho

Dnes je běžné číst nebo slýchávat, jak prezident Trump ovládl Republikánskou stranu. A skutečně existuje mnoho důkazů, že republikány dnes žene vpřed neotřesitelná oddanost Trumpovi a jakýmkoli názorům, jež právě zastává. Problém je ale v tom, že se republikáni neproměňují ve stranu Donalda Trumpa, ale Josepha McCarthyho, senátora z Wisconsinu, který v padesátých letech obvinil ministerstvo zahraničí ze zrady, zrádcem nazval také George Marshalla, velitele armády za druhé světové války a pozdějšího ministra zahraničí a obrany, a naznačoval, že americká vláda je tajně řízená z Kremlu.

Republikánská strana je v současnosti vlastně obrovským skladištěm konspiračních teorií, nepravdivých zpráv, falešných obvinění a paranoidních představ. Podívejme se na poslední příklad. Trump vyděsil většinu země malou skupinou lidí ze Střední Ameriky, kteří utíkají před chudobou či násilím a doufají, že na americké hranici získají azyl. Bránit jim ve vstupu do země je naprosto racionální, zároveň je však kruté neustále je démonizovat. Republikánům nicméně odepření azylu nestačilo. Vykouzlili fakta a vymysleli konspirační teorie o tom, kdo za skupinou zbídačených přistěhovalců stojí.

Předminulý týden tak jeden z prominentních moderátorů stanice Fox News, jež je dnes pro republikány tím, čím byla pro sovětské komunisty Pravda, došel k názoru, že „kolonu se pokouší zneužít“ minimálně 100 bojovníků Islámského státu. Trump, který Fox věrně sleduje, se tvrzení chytil a prohlásil, že se ke…

I_obalka_R45
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte