Miroslav Schön, předseda představenstva
Sejdeme se v hospodě. (Schön) • Autor: ČTK

Dosud víceméně klidná a korektní prezidentská kampaň začíná před druhým kolem měnit tón. Objevily se první přímé inzertní útoky na protikandidáta, byť zatím oproti předchozí prezidentské volbě představují spíše čajíček. Dva deníky otiskly minulý čtvrtek reklamní stránku bojující za jednoho z finalistů, úřadujícího prezidenta Miloše Zemana. Vedle jeho tváře, zobrazené starší fotografií, na níž oproti dnešku vypadá v dobré fyzické kondici, je nápis: „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše! Volte Zemana!“ Reklama by se měla objevit i na billboardech.

Inzerát zvedá zdejší chytlavé téma a snaží se voliče přesvědčit, že volba Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše znamená zaplavení Česka uprchlíky. To ale nejde dovodit z žádného jeho veřejného vystoupení, Drahoš se k migrantům dosud vyslovoval rezervovaně, v obavě, že by mohl přijít o část proti nim naladěných voličů. Zeman je tu naopak vylíčen jako politik, který lidem zaručí bezpečí. Kdyby zůstalo u těchto zkreslení, bude kampaň probíhat v rámci stále ještě přijatelných mantinelů. Vzhledem ke zkušenostem se lživými hanopisy publikovanými coby inzerát těsně před minulou volbou však komentátoři a experti na politický marketing očekávají, že Česko čeká daleko tvrdší koncovka. To vzbuzuje zájem i o lidi stojící za zmíněnou reklamou „Tato země je naše!“.

Čínská stopa

Zadavatelem inzerátu je společnost Euro-Agency. Jako zhotovitel jsou na něm uvedeni Přátelé Miloše Zemana. Tento spolek již v prvním kole…

I_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte