Lily Allen launches her new album at G-A-Y
Četli jste to on-line. (Allen) • Autor: Profimedia, Xposurephotos

Jsem špatná matka, jsem špatná manželka. Viděli jste to na sítích, četli on-line,“ rekapituluje britská zpěvačka Lily Allen v singlu Come On Then svou reputaci v bulvárních médiích a v kyberprostoru. Čtyři roky uplynuly od alba Sheezus – a tuhle pauzu v jejím životě vskutku provázely samé turbulentní události. Během náročného turné propadla alkoholu a manželství se Samem Cooperem, otcem jejích dvou dcer, skončilo v troskách. Finální ránu pak jejímu sebevědomí zasadila zkušenost se stalkingem, kdy ji pronásledoval duševně nemocný muž, který byl přesvědčený, že napsal jednu z jejích písní.

Vše kulminovalo tím, že se v noci vloupal do jejího bytu, strhl z ní peřinu a vyhrožoval jí. „Nedokážu popsat, jak mě to vylekalo,“ konstatuje Allen v rozhovoru pro The Guardian. „Začala jsem se izolovat od lidí, od přátel i rodiny. Přestala jsem chodit na večírky. V té době jsem se zrovna rozešla s manželem, takže jsem byla hodně sama.“ V tomto rozpoložení dokončovala aktuální, v pořadí čtvrté album No Shame (Beze studu), plné písní o vztazích v nejširším slova smyslu.

Vztahy mezi milenci a manželi, rodiči a dětmi, vztahy anonymních identit na sítích i vztahy mezi muži a ženami v rámci společenské hierarchie. Zároveň deska zaznamenává zkušenost generace, která jako první vyrůstala a naplno žila s tím, že soukromí je něco, co je zcela podřízené ekonomické směně. Dá se lehce stavět na odiv, ale už není tak snadné si ho udržet. Od inscenování vlastních profilů na…

I_obalka_R25
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R25
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1383

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte