Jaro je tu. Svět se konečně zazelenal. A komu je zeleně pořád ještě málo, může následovat nějaký ten zelený trend. Letos má zelenou avokádo a zelené banány. A samozřejmě láska, to je evergreen.

Šťastným vyústěním lásky je pak avokádová nabídka k sňatku.

Může proběhnout v zeleni, ale klidně i v Zelenči. Podstatné je avokádo. Dále budeme potřebovat prsten a někoho, koho milujeme. Postupujeme následovně: avokádo podélně rozkrojíme, vyjmeme pecku a vložíme prsten. Předstoupíme či poklekneme před vyvolenou osobu, avokádo jí nabídneme, osoba je rozevře a překvapením zapiští. Při tom ji vyfotíme a obrázek přidáme na Instagram k tisícovkám dalších s hashtagem #avocadoproposal.

Jakkoli to zní nepravděpodobně, tenhle trend skutečně existuje a je vykládán jako přirozený důsledek hezkého vztahu mileniálů k avokádům. Nejenže si je dávají na tousty i na trička, teď do nich vkládají i své naděje a zásnubní prstýnky. Zatím se s nimi ovšem nežení, takže tu stále ještě máme zkoprnělou dívku – a teď je jen potřeba zabránit tomu, aby v afektu snědla avokádo i s prstenem.

Kdyby se přece jen během avokádové nabídky tahle nehoda stala, máme zálohu: zelené banány. Z nich je možné připravit zdravou bezlepkovou mouku bohatou na rezistentní škroby, jež stejně jako láska procházejí žaludkem a také střevy, které mohlo pozření prstenu našemu miláčkovi pocuchat.

Takže na sluníčku usušíme slzičky i banány; emoce odezní a banány rozmixujeme na mouku. Z mouky pak můžeme dělat palačinky a další…

I_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1317

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte