Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Hnědnoucí oranžová růže

Místostarosta za ČSSD Milan Hrdlička přirovnal uprchlíky ke slimákům

Sociální demokrat a místostarosta městské části Brno-Bohunice Milan Hrdlička napsal do obecního zpravodaje článek, ve kterém přirovnává muslimské migranty směřující do Evropy ke slimákům. „Chci být s těmi, kteří nesouhlasí s jejich příchodem, a chci protestovat proti těm, kteří tvrdí, že se nejedná o ohrožení naší země, naší přírody, nás samotných. Všichni víme, že někteří slimáci již tu jsou, již se tu množí a zakládají své kolonie,“ píše Hrdlička v článku pro radniční zpravodaj Naše Bohunice.

Politik říká, že svým přejmenováním uprchlíků na slimáky nechtěl nikoho urazit, pouze ventilovat svůj strach z terorismu. „Nemám nic proti muslimům obecně. Ale teď do Evropy nepřicházejí jenom váleční uprchlíci. Viděl jsem video, v němž jeden muž s dodávkou smetl asi třicet lidí, pak z auta vyběhl a křičel náboženská hesla. Nadraly se mi slzy do očí, nemohl jsem sedět a svůj názor neříct,“ vysvětluje politik, proč článek sepsal. „Já jsem nechtěl nikoho dehonestovat. Chtěl jsem jen otevřít diskusi. Všichni od toho tématu dávají ruce pryč. Záměrně se o tom mlčí.“ Zprávy o migraci a islámu, které se poslední dva roky téměř denně objevují ve všech českých médiích, nepovažuje za dostatečné.

Na dotaz, zda ví, že podobně urážlivé příměry používaly za druhé světové války nacistické časopisy referující o Židech, reaguje Hrdlička podrážděně. „To bych si vyprosil, abyste mě přirovnávali k nacistům, můj dědeček zahynul v Osvětimi. Jsem socialista tělem i duší.“ Ale kdyby prý psal článek…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R41_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte