Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Mirek Topolanek, beseda se studenty Vysoke skoly polytechnicke v Jihlave na tema Verejne finance v… Autor: Matěj Stránský
Politika Téma

Generace selfie rozhodne volby

Co o mladých lidech víme a podle čeho si vybírají

Velká Británie v červnu zažila, jaké to je, když mladí voliči rozvíří politické vody. K parlamentním volbám bez ohlášení dorazil skoro dvakrát větší počet mladých lidí než v předchozích letech. Prvovoliči a jejich o pár let starší vrstevníci jako hlavní motivaci zmiňovali jednoho muže – Jeremyho Corbyna. Svou kampaň postavil mimo jiné na tématu, které se mladých bytostně dotýká: zrušení školného pro britské studenty.

Za měsíc se k volebním urnám chystají i Češi a ve vzduchu visí otázka, jestli se něco podobného může odehrát i u nás.

Nedopadnout jako Němci

Pro čerstvě devatenáctiletého gymnazistu z Pardubic Viléma Brandu jsou letošní volby sněmovní premiérou. I když se dlouho těšil na chvíli, kdy bude konečně stát s hlasovacím lístkem před volební urnou a – jak říká – „ovlivňovat vysokou politiku“, krátce před volbami si neví se svým hlasem rady. Nemůže se rozhodnout mezi třemi stranami a spoléhá na televizní předvolební debatu lídrů Pardubického kraje. Pročítá i web Demagog.cz, který prověřuje pravdomluvnost politiků, kouká na videorozhovory, prošel si volební kalkulačku, i díky ní zvažuje pravicověji laděné strany.

Mladi volici
„Hledáme proevropskou orientaci a snahu zlepšovat české školství.“ (Vilém Branda) • Autor: Matěj Stránský

Už od prvního ročníku na střední chodí do dramatického kroužku, kde si s kamarády píší vlastní hry. „Občas jsme tam dávali něco z aktuálního dění, protože jsme chtěli udělat hru zajímavější,“ vysvětluje. On i jeho…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte