Marika Hackman Performs At Union Chapel In London
Chuť najít přesná slova. • Autor: Redferns

Mám trochu pocit, že jsem svým prvním albem všechny oblafla,“ přemítá v rozhovoru pro časopis i-D londýnská písničkářka Marika Hackman. „Byla jsem moc jemná, jen jsem naznačovala. Ta deska byla o ženských vztazích, ale nikdo to nepoznal.“

S čerstvým albem I‘m Not Your Man tak šly jinotaje stranou. Vystřídal je zpříma podaný pohled na ženské milostné potýkání, partnerství i sexualitu. Ten Mariku Hackman řadí do aktuální silné vlny autorek a písničkářek, které reflektují svoje místo ve světě, společenskou roli i sexuální nebo rasovou identitu (Soak, Vagabon, Mitski). Z identity se u nich stává téma číslo jedna.

Pětadvacetiletá Marika Hackman, která patří k aktuálním objevům ostrovní scény a má za sebou hraní s britskými hvězdami jako The 1975, alt-J nebo Laura Marling, umí být notně temná, ale také si pohrává s nadsázkou a ironií. Jako v titulním singlu Boyfriend, který škodolibě popisuje, co se asi táhne hlavou klukovi, jehož dívka zůstala přes noc s jinou. „Je to v pohodě, jsem přece jenom holka a to se nepočítá. On ví, že žena potřebuje k uspokojení muže,“ zpívá s posměškem v chytlavém britpopovém refrénu.

I‘m Not Your Man je skládankou nálad, které pramení z touhy, odevzdanosti, zklamání i partnerských hádek. To vše zaznamenané skrze emoce, které člověk nezvládá, cloumají celým jeho tělem. Přitom se elegantně a důsledně vyhýbá slovníku, jakým se v populární hudbě i v mainstreamu mluví o ženských homosexuálních vztazích.

Skládat začala už ve…

I_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1434

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte