65A_foto Kateřina Jakešová_Produkce Radim Procházka

První natáčecí den nového filmu. Vstávám jako obvykle: v půl sedmé budím kluky a jdu chystat svačiny do školy. Snídani dnes výjimečně připravila manželka Eva, já jím jahody, rychle se kazí, tak je třeba s nimi hnout. V půl osmé je klid, ze školáků zůstala doma jen nejstarší dcera Hanka, v září se začne učit na maskérku, a tak ji dnes beru s sebou, aby viděla, jak se dělá film. Ostatní členové štábu už jsou v té době dávno na místě – v kancelářské budově na okraji Prahy. Až tam na desátou dorazíme, budou už mít několik scén natočených… To je luxus producenta: jeho bitva sice začíná několik let před prvním natáčecím dnem, ale při samotné exekuci si může přispat nebo vypravit děti do školy.

To pomocný režisér neboli „pomocňák“ Rosťa v tyrkysových šortkách s palmami, jehož mocný hlas je slyšet už z parkoviště, dnes vstával podstatně dříve. Společně s vedoucím produkce Jindřichem mají vše na povel. Jindřich mimo plac a Rosťa na place. „Plac“ je středobod dění, i když to může být i zakouřená sklepní kobka jako právě teď v našem případě. Většina lidí ze štábu tam při „ostré“ neboli když se točí, nesmí, aby nerušila, a tak pozorně poslouchají vysílačky a ti šťastnější sledují „odkuk“, tedy monitor, na kterém hlídá dění režisér Honza. Ta nejdůležitější postava, kterou byste ale v běžném natáčecím provozu klidně mohli přehlédnout. Šeptá hercům, co mají dělat, a sebeironicky komentuje skutečnost, že si vyžádal další opakování záběru, i když všichni ostatní mají pocit, že ten…

I_obalka_R23
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte