Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Film - premiéry, profily

Natalie Portman
Jackie • Autor: Landmark, Profimedia

Rogue One: Star Wars Story  15. 12.

Jedna z nejdéle běžících a rozhodně nejslavnějších filmových ság se v mezičase mezi uvedeními „standardních“ pokračování košatí do strany. Nebo lépe řečeno do minulosti. Snímek Rogue One: Star Wars Story vypráví příběh předcházející úplně prvnímu dílu z roku 1977. Skupina rebelů vedená hrdinkou Jyn Erso má ukrást plány ke Hvězdě smrti a odstartovat události vedoucí jako rozbuška ke všemu, co jsme až doposud viděli. Snímek má vyplnit čekání fanoušků na osmou epizodu, která přijde do kin příští rok. Poutá k sobě pozornost hlavně díky ústřední hrdince – Hvězdné války silnými a zajímavými ženami v minulosti příliš nepřekypovaly.

Miluj mě, jestli to dokážeš  8. 12.

Vítěz ceny diváků na letošním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Režisérka Dagmar Smržová sleduje vztah tří handicapovaných mužů a jedné školené asistentky a otevírá téma sexuálních služeb pro postižené. V zahraničí je taková asistence už řadu let poměrně běžná. V Česku se o ní zatím buď neví, nebo mlčí. Tabu je tu hned několik. S handicapovanými si „zdravá“ společnost sex většinou nespojuje. Jen stěží je vnímá jako sexuální bytosti. Zároveň tabu směruje i opačným směrem. O ženách, které s postiženými muži spí, se sice mluví jako o „sexuálních asistentkách“, ale ve své podstatě se jedná o prostituci. Jak ostatně říká žena, jejíž návštěvu si muži objednávají: „Nebojím se říct nahlas, že jsem prostitutka. To je dar.“ Ne všichni jsou ale v…

I_obalka_R48_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R48_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte