Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Estetika temnoty – a co dál

Na Pustinu se dobře dívá. To ale na nové sérii od HBO není to nejzajímavější.

51A_HBO
Autor: HBO

Od promo uvedení prvních dvou epizod na letošním festivalu v Karlových Varech má pověst „nejlepšího seriálu, který v Česku vznikl“. Pro sérii, jež se na placené kabelovce HBO právě přehoupla do druhé poloviny, toto tvrzení víceméně platí. Zároveň však samo o sobě vlastně příliš neznamená. Vzhledem k dlouhodobě konzervativní a slabé tuzemské seriálové produkci „být nejlepší“ není nic dvakrát složitého. Radost nad faktem, že v Česku může vzniknout i něco jiného než Doktor Martin,Ordinace v Růžové zahradě nebo Já, Mattoni, odklání pozornost od toho, jaký typ tvorby Pustina vlastně představuje a co to znamená pro tuzemský seriálový ekosystém. Nebo ještě jinak: do jakých vod mohou české seriály (zatím) vplout a která zóna pro ně zůstává zapovězená?

Kvalita, krimi, TV

Ve vesnici Pustina v Krušných horách zmizela čtrnáctiletá Míša. Dcera místní starostky se ztratila ve chvíli, kdy se v obci ležící na žíle hnědého uhlí schyluje k referendu, zda prodat domy těžařské firmě, nebo ne. Nezaměstnanost je vysoká, vyhlídky pro řadu obyvatel mizivé a zločin jako by se hodil do krámu právě těžařům. Zoufalou starostku, která chce Pustinu zachovat, bude snazší zdolat. Možná to byli právě oni, kdo na samém začátku příběhu oběsili na ostnatém drátu oslíka z místní alternativní školky, již starostka vede. Podezřelých je ale v okolí víc. Kluci z nedalekého pasťáku – s jedním z nich se scházela –, nebo dokonce její otec. Muž, jehož manické záchvaty se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R47_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte