51A_HBO
Autor: HBO

Od promo uvedení prvních dvou epizod na letošním festivalu v Karlových Varech má pověst „nejlepšího seriálu, který v Česku vznikl“. Pro sérii, jež se na placené kabelovce HBO právě přehoupla do druhé poloviny, toto tvrzení víceméně platí. Zároveň však samo o sobě vlastně příliš neznamená. Vzhledem k dlouhodobě konzervativní a slabé tuzemské seriálové produkci „být nejlepší“ není nic dvakrát složitého. Radost nad faktem, že v Česku může vzniknout i něco jiného než Doktor Martin,Ordinace v Růžové zahradě nebo Já, Mattoni, odklání pozornost od toho, jaký typ tvorby Pustina vlastně představuje a co to znamená pro tuzemský seriálový ekosystém. Nebo ještě jinak: do jakých vod mohou české seriály (zatím) vplout a která zóna pro ně zůstává zapovězená?

Kvalita, krimi, TV

Ve vesnici Pustina v Krušných horách zmizela čtrnáctiletá Míša. Dcera místní starostky se ztratila ve chvíli, kdy se v obci ležící na žíle hnědého uhlí schyluje k referendu, zda prodat domy těžařské firmě, nebo ne. Nezaměstnanost je vysoká, vyhlídky pro řadu obyvatel mizivé a zločin jako by se hodil do krámu právě těžařům. Zoufalou starostku, která chce Pustinu zachovat, bude snazší zdolat. Možná to byli právě oni, kdo na samém začátku příběhu oběsili na ostnatém drátu oslíka z místní alternativní školky, již starostka vede. Podezřelých je ale v okolí víc. Kluci z nedalekého pasťáku – s jedním z nich se scházela –, nebo dokonce její otec. Muž, jehož manické záchvaty se…

I_obalka_R47_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte