Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Design

Víc než hadry

Proč módní návrhářka Liběna Rochová nevěří na trendy

Libena Rochova
Liběna Rochová • Autor: Matěj Stránský

Ateliér módní návrhářky Liběny Rochové je třípokojový byt v honosném činžáku na Malostranském nábřeží. Sem dochází její prominentní zákaznice, tady pořádá dvakrát ročně přehlídku pro sto lidí. Teď se tu ale vznáší jen vůně čerstvých lilií a klid. Střelecký ostrov za oknem je vylidněný, pokoje jsou prázdné, čisté, bílé. A na stole leží skleněná kostka, v níž je zasazená ampulka parfému. Trofej Grand designér roku, kterou Liběna Rochová přebírala na konci března.

Cena v její tvorbě neznačí žádný mezník. Liběna Rochová dělá už třicet let vlastně totéž: výtvarnou módu založenou na originální konstrukci střihů a sofistikované práci s materiálem. Módu svoji, která nepodléhá trendům, nýbrž je odrazem osobní kreativity. Zajímavé je hlavně to, že v roce, kdy Liběna Rochová oslaví pětašedesáté narozeniny, se tyhle hodnoty zase velmi nosí. „Nechtěla jsem dělat jenom hadry. To mě nikdy nebavilo,“ glosuje to Liběna Rochová. „Víc než hadry“ je docela výstižné heslo pro dnešní módu. Klidně by se k němu mohly přihlásit malé značky z celého světa, od nichž se momentálně očekává, že přinesou do módy novou energii.

Jako Leonardo

Liběnu Rochovou zná každý – minimálně podle jména. Dokonce ji lidé občas poznají na ulici, je možná nejslavnější tuzemská módní návrhářka. Má prosperující studio, kde svého času šila Lucie Bílá, její šaty měly Hana Zagorová i Hana Hegerová a známé ženy se u ní oblékají i v současnosti. I jejich návrhářka je tedy svým způsobem V.I.P. – což má své výhody.…

I_obal_R15_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R15_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1199
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte