Protonove centrum
Protonove centrum • Autor: Milan Jaroš


Ekaterina Michnová pracovala mnoho měsíců s dvojí identitou. V pacientských fórech rusky mluvících zemí se vydávala za ženu stiženou rakovinou. Dodávala, že díky osobní zkušenosti může vřele doporučit pražské protonové centrum. Ti, kdo centrum skutečně kontaktovali, se s ní setkali znovu. Tentokrát už byla sama sebou, manažerkou protonového centra pro ruskojazyčný trh.

Klienty centru sháněla dva roky, kromě fór zkoušela inzeráty na zpravodajských serverech, kontaktovala ředitele velkých nemocnic a spolu s uznávaným německým lékařem Manfredem Herbstem, který dlouho vedl protonové centrum v Mnichově a pak si ho najala Praha, objížděla lékařské konference. Do Prahy přivedla několik desítek pacientů. Zájemců bylo mnohem víc, ale jen málokterý z nich mohl za ozařování zaplatit minimálně milion korun, jindy lékaři centra nad zaslanou dokumentací konstatovali, že „proton“ není vhodný a stačí léčba, kterou platí jejich pojišťovna, nebo již prostě není pomoci.

S některými pacienty se spřátelila a věděla, jak se jim daří po ozařování. Jistá žena z Tomsku například, aby měla na léčbu, prodala byt. „Po návratu do Ruska ale upadla do kómatu, projevily se u ní vedlejší účinky ozařování, dlouho nechodila,“ říká Michnová. „Pak se její stav trochu zlepšil, jak je na& …

13. - 19. duben, č. 16/2015
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

13. - 19. duben, č. 16/2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte