Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura, Kultura

Být na h moll

Odborníci se shodli na tom, že altistka Sophie Harmsenová používala o trochu víc vibrata, než bylo nezbytně nutné. My laikové jsme ovšem mínili, že kdyby na světě byli jenom lidé disponující takovýmhle vibratem, nebyly by války, všichni by na sebe byli hodní, no zkrátka, znáte to, byl by klid a mír.

Bachova Mše h moll, kterou minulé pondělí v Rudolfinu provedl soubor Collegium 1704, byla nejen vhodným nakročením do velikonočních svátků. Ale také připomenutím, že když tu často rezignovaně hodnotíme zdejší hudební scénu coby provinční a nehodnou hlubší reflexe, pořád je zde dost věcí, jež mají ryze světové parametry. Což platí přesně pro Collegium 1704 v čele s dirigentem Václavem Luksem. Dohromady se dali před deseti lety právě nad přípravami ultradlouhé a ultranáročné Bachovy mše a letos už to dotáhli tak daleko, že s ní v létě vystoupí na Salcburském festivalu, kam jen tak někoho nezvou. Jeho dramaturg prý uslyšel z rádia jednu jejich nahrávku a hned zavolal do Prahy.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

6. - 12. duben, č. 15/2015 • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.