Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Glosa

LETNÍ TOUHA - BEZ TELEVIZE

Pět let jsem učil na vysoké spisovatelství a scenáristiku. Z toho vyplývá, že jsem těmito dvěma profesemi poněkud zasažen, a tedy – díky bohu – neobjektivní. I proto prosím své bližní, aby nedovolili obzvlášť obrazovkám vstupovat do vychutnávání léta. Jistěže vím, že sto let, která uplynula od sarajevských sedmi kulí, je událost, na jejíž zopakování se bude čekat dalších sto let, a propásnout něco takového hraničí s bezcitnou arogancí, ale tahle ta výročí by měla být ze všeho nejvíc namířena k těm, které masáž komunistické ideologie už nestihla zasáhnout. A že by teenageři během prázdnin měli chuť si odskočit od svých hrátek, aby se dozvěděli, jak to tenkrát bylo, se mi nejeví jako pravděpodobné. Pořád ještě ve školách verbuju proti ztrátě paměti dospělých, a díky tomu jsem si – i pro své dávné mládí – opakoval zázračnou moc měsíce června. Ten sice přináší některým maturantům oznámení, že pro ně nebudou další dva měsíce vypadat, jak si představovali (kvůli té blbé matyce, či čemu), zato těm ostatním mnoho radostí. Například že už se moc neučí a že se jezdí na školní výlety a že – holt – se některé známky na vysvědčeních nepovedly, ale jinak je ta dvouměsíční perspektiva pro všechny hodně příjemná.


Původně jsem jenom chtěl podat cosi jako zprávu o tom, jak…

14. - 20. července, č. 29/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

14. - 20. července, č. 29/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte