sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Angličtina, jak má být

Díky stipendiu od Fulbrightovy komise tráví i letos v Česku rok práce dva američtí učitelé angličtiny. Díky nim mají šťastní studenti i kolegové ze sborovny možnost poznat podstatně jiný styl výuky, než jaký tu bývá u jazyků obvyklý. Tedy méně biflování z učebnic, víc mluvení a pronikání do charakteru jazyka. Ne že by dva učitelé českou výuku spasili, ukazují ale cestu, kudy by se tady učení angličtiny mělo vydat.   


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Jste moc starý

Některé sliby se prostě nedají dodržet, i když je vůle sebevětší. Například ten, že z rubriky Despekt na nějaký čas vynecháme jejího oblíbeného klienta, ministra průmyslu Jana Mládka. Jenže tomu, jak pan Mládek neúnavně zpřesňuje obraz autentické sociální demokracie v Česku, se nedá odolat. Tentokrát na tiskové konferenci vysvětlil veřejnosti, že ředitele státního podniku Diamo Jiřího Ježe propustil kvůli tomu, že je starý. „Už se blíží důchodovému věku,“ prohlásil ministr. Všichni zaměstnanci „blízko důchodovému věku“ ministrovi děkují. 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte