24 A profimedia R49 2012
24 A profimedia R49 2012 • Autor: Respekt
Od slavné nehody pražského lobbisty Romana Janouška uběhlo více než osm měsíců. O tom, co se tehdy stalo, nelze příliš pochybovat. To, že opilý Janoušek srazil řidičku, do jejíhož vozu předtím najel, viděla spousta svědků a závěr, v němž se snažil utéci policistům, rotoval v médiích. Přes tohle všechno policie stále ještě cosi vyšetřuje. Po čem se pátrá a jak je možné, že to trvá tak dlouho?

Hráčův konec

V pátek 23. března přítel bývalého primátora Pavla Béma suverénně kraloval zdejším médiím. MF DNES přinesla další díl pět let starých odposlechů, které zřejmě pořídila státní Bezpečnostní informační služba a později unikly do agentury ABL lídra Věcí veřejných Víta Bárty. Plynulo z nich, že pražský magistrát dělal, co si Roman Janoušek přál. Pod jeho taktovkou probíhala řada obchodů s městským majetkem či změn v územním plánu. Janoušek se angažoval také v tom, kdo má vést pobočky největší Všeobecné zdravotní pojišťovny, či ve věcech, jež se týkaly Letiště Praha. Premiér Petr Nečas (ODS) se právě v tento den dal slyšet, že si musí s kolegou Bémem (který později vystoupil z klubu ODS a pozastavil své členství ve straně) vážně promluvit.

 

2012_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2012_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte