Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Taková nenormální rodinka

Cenu Emmy opět získal komediální seriál Modern Family

Snad za každým druhým oceňovaným seriálem dnes stojí aspoň jeden hlavní tvůrce, kterému je kolem padesátky, v  oboru se pohybuje roky a má za sebou řadu zkrachovalých projektů. Tak to chodí; na jeden hit připadá hrst titulů, které skončily u pilotního dílu nebo je stanice odstřelila po první sezoně. V  případě Takové moderní rodinky, která před týdnem potřetí za sebou vyhrála cenu Emmy v  kategorii komediálních seriálů, je tím producentským veteránem Steven Levitan. Převážně na jeho vrub jde to, co je na seriálu tak neodolatelně pozitivní.

Objevil se na stanici ABC v roce 2009 a má ukazovat, jak se běžná americká rodina 21. století nemilosrdně míjí s protestantskou představou o tradičních rodinných hodnotách. Televizní klan tvoří tři vzájemně propletené domácnosti: patriarcha rodu Jay žije s druhou a výrazně mladší kolumbijskou ženou Glorií a jejím synem Mannym, Jayova dcera Claire má manžela a tři děti a Jayův syn Mitchell se svým partnerem vychovává adoptovanou vietnamskou holčičku. Jako byste vzali nejsilnější americké minority a udělali podle nich novou verzi vtipu o rabínovi, katolickém knězi a právníkovi.

Ten výběr je samozřejmě vědomý. Byl by nesmysl předpokládat, že zkušeným tvůrcům nedojde, jaký liberální dream team dávají dohromady. Jejich moderní rodince neschází kontakt s realitou, ale pravděpodobnost. Je nepravděpodobné, že by se v jedné…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.