Evropě šplouchá na kotníky, ekonomice se zasekla spojka, ale českou vládu paralyzuje jeden extremista. Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) označil Ladislava Bátoru za vznešeného muže, který je navíc pro jeho rezort naprosto nezbytný. Míra vznešenosti se podle ministra zřejmě odvozuje od počtu urážek, sprostých slov, ataků na menšiny a politické protivníky. Nezbytnost v rezortu nám dosud nevysvětlil, ale dnes je na tomto ministerstvu možné cokoli.

Je pravda, že divit se Dobešovupostoji by bylo divné. Vždyť Dobeš sám se stal ministrem za stranu, která vznikla na základě plánu majitele velké bezpečnostní agentury obsadit klíčové instituce v zemi. Rozdíl mezi plány extremistů a Věcí veřejných tedy není nijak velký. Je vlastně i sympatické, že tu dochází k otevřenému propojování těchto silových proudů, alespoň víme, na čem jsme.

Nicméně i Dobeš musí vědět, že ne každý stojí za to, aby se za něj položil politický život. Samozřejmě že xenofobBátora nikdy neměl dostat tak významný post na vládním úřadě (a už vůbec ne na ministerstvu školství), ale poté, co vyrazil protestovat na americkou ambasádu proti její podpoře homosexuální menšiny, či ve chvíli, kdy jakožto státní úředník urážel místopředsedu vlády, měl být okamžitě odvolán. I studentovi s minimální průpravou v občanské nauce je přece jasné,…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2201

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte