Anketa: Jakou máte „strategii“ pro pouštění reprodukované hudby ve vašich obchodech či restauracích?
 

anketa_home.jpg
anketa_home.jpg

anketa-A_n.jpg
anketa-A_n.jpg
TOMÁŠ KAPEK
vegetariánské jídelny Dhaba Beas

Moje strategie je jasná – sám nemám hlučnou a agresivní hudbu, kterou mi někdo někde vnucuje, rád. Hudba má uvolňovat, „hodit“ člověka do pohody, a pohoda k vychutnání dobrého jídla patří. V našich restauracích hudbu uslyšíte, převážně indickou, ale v každém případě vždy tlumenou. Personálu nenařizuji, co má pouštět – vybírám si ovšem takový personál, u kterého nepředpokládám, že poslouchá třeba normalizační šlágry. Takže v tomto směru je to o vzájemné důvěře.

 

anketa-B_n.jpg
anketa-B_n.jpg
EVA KARASOVÁ
tisková mluvčí Teska

Reprodukovanou hudbu v našich obchodech pouštíme, abychom zpříjemnili zákazníkům nakupování. Vhodně zvolená hudba má dvojí úlohu: vytváří pozitivní atmosféru a zároveň zabezpečuje zvukovou kulisu proti přirozenému hluku danému provozem, tj. například v důsledku pohybu nákupních vozíků. Při výběru hudby vycházíme z podnětů zákazníků a přizpůsobujeme jej i sezoně. Zvláštní pozornost věnujeme Vánocům, kdy vánoční populární hudbu zařazujeme od první adventní neděle a koledy asi deset dnů před Štědrým dnem, kdy kulminuje vánoční atmosféra.

 

anketa-C_n.jpg
anketa-C_n.jpg
ROMAN ŠVANDA
kavárna Švanda, Brno

Hudbu pouštím podle hostů a denní doby. Dopoledne a přes den hraje spíš jazz a klidnější muzika, večer je to různé a záleží hlavně na tom, jací se sejdou v kavárně lidé a jaká je nálada. Pokud přijde veselá společnost a nikoho to neruší, hraje někdy hudba dost nahlas, jindy se zase stane, že někdo vytáhne housle a zpíváme třeba horňácké písničky, žádná pravidla pro to nemám a řídím se podle situace. Naprosto chápu i to, že někomu může lézt hlučná zvuková kulisa na nervy, takže pokud host požádá o ztlumení hudby, klidně mu vyhovím. Já mám taky rád klid.

 

anketa-D_n.jpg
anketa-D_n.jpg
JIŘÍ LEJČEK
Café Rybka a Café Malá Rybka

Snažíme se pouštět hudbu citlivě podle toho, kdo v kavárně zrovna sedí. Večer je samozřejmě snaha dodat temperament, aby se zábava rozjela. Rozhodně se nesnažíme přeřvávat atmosféru hlasitou hudbou. Sám nemám rád, když se jdu někam najíst a musím poslouchat naplno puštěnou produkci z rádia.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte