Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Od věci

Letos si budeme lízat rány

Marie Svobodová nenabízí své astrologické služby veřejnosti, ale v širokém okruhu přátel se její horoskopy vysoce cení. Vystudovaná socioložka, učitelka jógy a také životní partnerka filozofa Zdeňka Neubauera říká, že hvězdy nám letos budou přát. Měly by příznivě ovlivnit i českou politiku.

Jaký bude rok 2011?

Podle čínské astrologie byl ten loňský rokem tygra, vyčerpávající a dramatický čas, jako když se perou šelmy. Nastupující rok králíka by měl být pravým opakem. Budeme si lízat rány, které jsme utržili, a dávat domov do pořádku. Králík přináší spokojený, klidný rok a potřebnou úlevu. Vede k dialogu a konstruktivním řešením. V naší zemi se to projeví o to silněji, že ji bude ovlivňovat i Saturn, planeta, která symbolizuje řád a budování nového domu.

Zní to spíš jako zbožné přání…

Ve hvězdách to takhle stojí. Neznamená to ale, že život bude snadný. Zvlášť politiky čeká obtížná doba, protože hvězdy je budou nutit učit se spolupráci, odpovědnosti, a ne skandalizování protivníka. Zvláště dny mezi 26. a 30. červnem vycházejí jako velmi náročné, až krizové, v nich by se měly odehrát zásadní kroky k nápravě země.

Takže Nečasova vláda vydrží?

Měla by. I když to nebude lehké.

Jak konkrétní věci dokážete z hvězd vlastně vyčíst?

Byli u nás astrologové, kteří uměli říct – ve středu odpoledne v půl páté vám na Václaváku ukradnou zelenou kabelku. A stalo se to. Mě navštívil jeden známý indolog a chtěl znát předpověď pro svou nadcházející cestu do Indie. Upozornila jsme ho na dva kritické dny, kdy by mohl být okraden. On, ač docent z univerzity, hvězdám naprosto věřil, takže si v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.