Pravděpodobnost, že bývalý ministr obrany Martin Barták nemusí být jen osamocený korupčník, ale vyslanec širší skupiny vlivných lidí, roste. Stejně tak roste i možnost, že tyto vazby budou rozkryty. Jak vyplývá z informací, které se nám podařilo získat, totiž exministrovu stopu kromě české policie a jejího speciálního týmu zřejmě drží i americká FBI.

 

22A_bartak_cudlin_R49_2010_s.jpg
22A_bartak_cudlin_R49_2010_s.jpg
Sám doma, nebo vlastně ne

„Dobrý večer, jste nějak domluveni? A co mu, prosím, chcete?“ ozývá se z reproduktoru tichý ženský hlas poté, co zmáčkneme zvonek s černě napsaným jménem „Barták“. Zatímco venku v ulicích už několik hodin zuří ostrá sněhová vánice, nahoře v bytě bývalého ministra obrany prozrazují rozsvícená světla příjemné teplo rodinného krbu. Naznačujeme, že bychom s panem Bartákem rádi mluvili o nových zprávách v případu korupce, z níž je už tři týdny obviněn. Žena se vzdaluje z doslechu, po chvíli je zpět a tón v jejím hlasu nabere na úsečnosti. „Není doma. Na shledanou,“ říká a pokládá sluchátko.

Skončil další z řady pokusů sehnat muže, který podle svědeckých výpovědí žádal po vysokých představitelích americké administrativy úplatek ve výši desítek milionů korun za „pomoc“ v českých obchodních zakázkách. Od chvíle, kdy byl Barták z tohoto korupčního zločinu obviněn, nezvedá mobilní telefon, neodpovídá na SMS a není k nalezení.

[image id=„128904420“…

2010_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte