Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Tajemství hotelu Palas

„Nesmrtelného hejtmana“ táhnou vzhůru mocné síly

Je to jedna z největších záhad letošních senátních voleb. Do horní komory má hodně nakročeno člověk, který většinu svého dvacetiletého působení v demokratické politice strávil splétáním a vysvětlováním svých korupčních afér. Kandidatura moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase (ČSSD) na senátora proto přináší otázku, jaká síla tlačí tohoto „nezničitelného muže“ české politiky do veřejných funkcí a umetá mu cestu do jejich nejvyšších pater. Odpověď na tuhle otázku je o to zajímavější, že záhada jménem Palas se právě v týdnech před volbami zásadně přiostřila zjištěním, že hejtman si v jednom z romantických údolí Jeseníků staví luxusní hotel za sumu násobně převyšující všechno, co si podle oficiálního přiznání mohl i s manželkou legálně vydělat. Mlčení stranických kolegů přitom signalizuje, že ve hře je mnohem víc než jen nutnost ututlat další podezřelý Palasův případ.

Hejtman běží

Sto metrů od skupinky hostů čekajících na slavnostní start oprav krnovské synagogy zastavuje tmavá limuzína. Když se Jaroslav Palas pohledem z auta ujistí, že se nikdo jeho směrem nedívá, energicky otevírá dveře a rychle kráčí k postávajícím. „Opravdu rád jsem dnes za vámi přišel,“ třese si rukou s návštěvníky z řad ostravské a brněnské židovské obce. „Bydlím tady nedaleko, opravu synagogy považuji za důležitou pro zachování paměti…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.