Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

Mlynářovo sbohem

Co znamená odchod šéfa premiérových poradců do služeb PPF

  • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
• Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Přestup Vladimíra Mlynáře, nedávného šéfa poradců Jana Fischera, do služeb finanční skupiny PPF vyvolal velkou diskusi. Ohlas ukazuje, že otázka, jak v takových případech postupovat, tu zajímá rostoucí počet lidí. Odpověď na ni je ale jednodušší, než by se mohlo zdát.

  • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
• Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Pomoc se hodí

Vladimír Mlynář je už řadu let výraznou postavou zdejšího života: z křesla šéfredaktora tohoto listu odešel dělat ministra do Tošovského úřednické vlády, pak se téměř stal předsedou Unie svobody a znovu byl ministrem. Zažil výšiny moci i strmý pád, když po odchodu z ministerstva informatiky vinou zlovůle jedné soudkyně málem skončil ve vězení. Pomocnou ruku v těžké chvíli – s pětiletým trestem nad hlavou se mu nedařilo sehnat žádné zaměstnání – mu nabídl ministr financí Miroslav Kalousek, který jej udělal svým poradcem. Odtud Mlynář poprvé zamířil do byznysu – do společnosti Telefónica.

Do veřejné funkce jej znovu vrátil premiér Jan Fischer, který jej pověřil vedením týmu jeho poradců. Velmi brzy začal řadě politiků vadit nadstandardní vliv, který údajně Mlynář na premiéra měl. Ať už to byla skutečnost, nebo jen velké oči konkurentů, jisté je, že Mlynář byl po Fischerově boku silnou osobností a vedle mluvčího vlády Romana Proroka měl k ministerskému předsedovi nejblíže.

A nyní jsme se dozvěděli, že téměř rovnou ze své kanceláře na Úřadu vlády zamířil…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.