40A_R32_2010_n.jpg
40A_R32_2010_n.jpg

Co pro vás osobně znamenala krize – tedy jaké poučení a životní zkušenosti jste si z ní odnesla a co vnímáte jako její klíčové aspekty? Co jste se díky ní dozvěděla o roli právnické kanceláře ve společnosti?

Osobně jsem důsledky krize pocítila znehodnocením části mých úspor, uložených v akciích. Dozvěděla jsem se, že asi nejsem žádný investiční manažer, peníze umím vydělávat, ale investovat moc ne. Ale to by o sobě mohla v té době říct většina investorů. Nemohu říct, že bych kvůli tomu nespala, už bylo hůř. Spíš jsem si uvědomila, že o investované peníze můžu vždycky přijít, a vnitřně jsem se s tím smířila. Takový pocit je osvobozující a možná i za ty peníze stojí.

Naše advokátní kancelář důsledky krize nijak tvrdě nepocítila. Ubylo sice fúzí a akvizic, na druhé straně přibylo insolvenčních řízení, restrukturalizací a sporů. Určitě nám pomohlo, že jsme letos i vloni získali prestižní mezinárodní ocenění jako nejlepší česká advokátní kancelář. V dobách krize jsou klienti ostražitější, pečlivě zvažují, do čích rukou se svěří. A to je možná jedna z klíčových věcí, kterou krize potvrdila, totiž že je nutné pečovat dlouhodobě o svou dobrou pověst.

O jak důležitý moment ve světovém a především evropském vývoji podle vás jde? Je krize jen dílčí epizodou, která už je pomalu pryč, nebo je to naopak fatální křižovatka ve vývoji demokratického Západu? Co se bude v blízkých letech s naším …

2010_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte