Reklama
 
I_obalka.indd

Rizika Nečasovy vlády

Kabinet, o němž snila pravice, má nečekaně slabých míst
Koupit vydání
2010_obalka_R29 Vydání 18.–25. 7. 2010
I_obalka.indd
Editorial
RESPEKT - DESPEKT Respekt Editorial: Omezená diskuse Erik Tabery
Deset českých zpráv
Deset českých zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Anketa
Anketa: Co říkáte zvolení Jiřího Bessera ministrem kultury? Jsou nějaká očekávání, případně jaká? Respekt
K věci
Na to mám ještě čas Jan Brabec Ve sněmovně zasedá rekordních čtyřiačtyřicet žen, z nichž třetinu poslaly do poslaneckých lavic preferenční hlasy voličů. Naopak v nové vládě nebude – poprvé po dvanácti letech – žena ani jedna. Všechny oslovené kandidátky nabídku na ministerské angažmá odmítly. Jednou z těch, která řekla ne, je i poslankyně za stranu Věci veřejné Karolína Peake (34).
Deset světových zpráv
Deset světových zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Komentáře
Rizika vlády Erik Tabery Slibné výsledky voleb nepřinesly slibné složení kabinetu Euroskeptici na vzestupu Jan Macháček Česká národní banka se staví do popředí zdejšího odporu proti Evropě Proč Amerika nevyhraje Marek Švehla Česká monokultura Marek Švehla Jde o věc přirozené občanské objednávky.
Dopisy
Dopisy
Diagnóza
Na prvním zasedání Jindřich Šídlo
Úspěch
Vidět tisíc hvězd Christine Bertschi Jak funguje první mezinárodní rezervace tmy
Ekonomika
Světlo v tunelu Tomáš Sacher V největší dopravní firmě Česka si navzájem stínají hlavy manažeři a situace začíná být dramatická. Do sítí a tunelů kolem Českých drah chce vnést světlo i nový ministr. Všeho s mírou Martin M. Šimečka Nová slovenská vláda našlapuje obezřetně směrem k modernizaci země Máme na to? Luděk Niedermayer Nečasova vláda na nejisté cestě k fiskální zodpovědnosti Vzlétli jsme v nejhorší době Respekt
Rozhovory
Beránci moří Martin Uhlíř Nestává se často, aby na vědecké konferenci lidé potlačovali slzy a odvraceli oči od promítacího plátna. Americká psycholožka a etoložka Diana Reissová přitom jen promítla záběry z filmu The Cove (Zátoka), u jehož zrodu stála a který letos získal Oscara za nejlepší dokumentární snímek. Je o brutálním zabíjení delfínů včetně mláďat. Delfíni mají vlastní kulturu, jsou altruističtí, rádi zkoumají okolní svět. Přesto se na ně často nevztahuje ani ochrana, jíž se dostává hospodářským či laboratorním zvířatům.
Téma
Hudba žije jako nikdy Pavel Turek V nepřehledném bludišti současné pop music působí jako spolehlivý maják. Nenajdete tady ani bahno, ani teenagery zmožené hektolitry piva. Vítejte v Barceloně, městě, které přináší Evropanům nejlepší hudební festival dneška. A také dost důkazů toho, že populární hudbě se v éře internetu daří opravdu výborně.
Kultura
Cesta z maniodeprese Tomáš Lindner Jihoafrická republika po odchodu fotbalových hvězd Výzvy genetiky Daniel Vaněk Maminka, nebo babička? Bára Procházková Lékaři se přou s matkami o to, kdy je ideální čas na první dítě Zoufalí zločinci Hana Čápová Manželé Blažovi naletěli lichvářské firmě. Když je chtěla připravit o dům, rozhodli se vzít spravedlnost do svých rukou. Jiří Blaž unesl advokáta a chtěl po něm, ať dražbu zruší.Pokud se české zákony a postoje soudců nezmění, může excesů ze zoufalství přibývat. Dobrý soused Tomasz Mackowiak Polsko čeká rok blahodárné nudy Písně Paula Krugmana Jiří Sobota Držitel Nobelovy ceny za ekonomiku věští vleklou hospodářskou krizi Jak vytrhnout kultuře stoličku Jan H. Vitvar Co přinese na ministerstvo nový šéf Jiří Besser Kníže v plotě Kateřina Šafaříková Evropskou politiku nové vlády budou určovat ekonomičtí ministři Všichni Nečasovi čertíci Ondřej Kundra, Silvie Lauder Jaké bude Česko pod správou trojkoalice
Literatura
Zlomek celku. O otcovraždě a jiných rodinných potěšeních Jan Němec Steve Toltz
Tvář
Jen za cenu smrti Jan Němec Vyšel poslední román Jana Balabána
Kulturní servis
Kulturní servis 12. - 18. červenec Jaroslav Formánek, Jan Gregor, Jan H. Vitvar, Pavel Turek
Civilizace
Příliv studeného vzduchu Jiří Sobota Boj proti globální změně klimatu uvízl na mrtvém bodě. Šéfka světových klimatických jednání říká: k dohodě za mého života nedospějeme. Co tedy zbývá a jak postupovat dál? Zen žen Lela Geislerová V Brně tankují volty Jan Horčík Energetické společnosti vidí v elektromobilech zajímavý byznys Tango mě uchvátilo Petr Třešňák Tradičně ostýchaví Češi se pořádně roztančili. Salsa, flamenco nebo výrazový tanec přitahují dnes kromě mládeže i starší manželské páry a tančíren ve větších městech rychle přibývá. V posledních letech pak rostou řady těch, kdo přísahají na nejsmyslnější z párových tanců – argentinské tango. Radka Šulcová se mu věnuje deset let a patří mezi vyhledávané české učitele.
Agenda
Drzé čelo Václav Cílek
Technologie
Zen žen Lela Geislerová V Brně tankují volty Jan Horčík Energetické společnosti vidí v elektromobilech zajímavý byznys
Eseje
Kosmopolitický imperativ Ulrich Beck Kdyby Evropská unie neexistovala, museli bychom si ji teď vymyslet Nemilosrdenství Barbara Coudenhove-Kalergi Z Vídně před turistickou sezonou zmizeli žebráci
Jeden den v životě
Naposledy v ČNB Zdeněk Tůma
Mimochodem
Dvojníci Jiří Kratochvil
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper Připravujeme Respekt

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte